Arama sonuçları

Ege'de 'Aşı Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi' kuruldu

Ege'de 'Aşı Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi' kuruldu

Ege'de 'Aşı Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi' kuruldu. Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, aşı alanında bilimsel bilgi üretmek, genç araştırmacılar yetiştirmek, üretilen aşıları toplumun hizmetine sunmak ve yaygınlaştırmak amacıyla kurulan Aşı Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi ile ilgili yönetmeliğinin Resmi Gazete'de yayımlandığını belirtti.

Üniversite bünyesindeki uygulama ve araştırma merkezi sayısının 42'ye ulaştığını aktaran Budak, şöyle dedi:

EGE'DE 'AŞI GELİŞTİRME UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ' KURULDU

"Merkezimiz ülkemiz başta olmak üzere tüm dünyada üçıkan ve halk sağlığı sorununa dönüşen bulaşıcı hastalık etkenlerinin tanı ve tedavisine yönelik bilimsel bilgi üretecek. Ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşlarla iş birliği yaparak disiplinler arası bir felsefe ile çalışmalar yapacak. Dünyadaki gelişmeleri yakından takip edecek olan merkez, araştırma geliştirme, teknoloji transferi, yerli ve milli teknoloji üretimi konularında üniversite sanayi, özel sektör kamu arasında iş birliği yaparak çalışmalar yürütecek."

Kurulan merkezin yurt dışındaki kuruluşlarla da iş birliği yapacağını ifade eden Budak, bu kapsamda sektörde gereksinim duyulan ara eleman ve uzmanlara sistem odaklı sertifikalı eğitimler vereceklerini de kaydetti.

25-01-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş