Arama sonuçları

Eğitim Türkiye'nin en büyük sorunu değil, çözümü

Eğitim Türkiye'nin en büyük sorunu değil, çözümü

Eğitim Türkiye'nin en büyük sorunu değil, çözümü. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, eğitime Türkiye'nin en büyük sorunu değil, çözümü olarak baktıklarını söyledi. Selçuk,  "Eğitim kalitesinin dünyadaki eğitim kalitesiyle nasıl boy ölçüşeceği konusunda yeni stratejiler geliştirmek, yeni kararlar almak üzere buradayız. dedi.

EĞİTİM TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK SORUNU DEĞİL, ÇÖZÜMÜ

Burdur'daki temaslarının ardından Isparta'ya geçen Selçuk, Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu ile makamında görüştü.

Bakan Selçuk, burada yaptığı konuşmada, vizyon 2023 dokümanı doğrultusunda bütün illeri dolaşarak, meslektaşlarıyla paylaşmayı amaçladıklarını belirtti. Selçuk, şöyle dedi: "Burada il değerlendirme toplantısı yapacağız. Isparta'nın eğitim haritasını göz önüne getireceğiz. Biz eğitime Türkiye'nin en büyük sorunu olarak bakmıyoruz. Eğitime Türkiye'nin en büyük çözümü olarak bakıyoruz. Dolayısıyla Isparta'nın da eğitimle ilgili ne tür çözümler üreteceği, eğitim kalitesinin dünyadaki eğitim kalitesiyle nasıl boy ölçüşeceği konusunda yeni stratejiler geliştirmek, yeni kararlar almak üzere buradayız."

ANDIMIZ KONUSUNA GİRMEDİ

Bir gazetecinin, "Andımız meselesini açar mısınız?" sorusu üzerine Selçuk, şöyle dedi: "Bugünkü konumuz o değil, o yüzden inşallah başka bir zaman. Teşekkür ederim."

16-11-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş