Arama sonuçları

Eğitimciler YÖK’ü protesto etti

Eğitimciler YÖK’ü protesto etti

Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile öğretmenlerin akademisyenlerin ihraç edilmesi ve açığa alınmasını, Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı’na (ÖYP) yönelik düzenlemeleri eğitimciler tarafından YÖK önünde eylem ile protesto edildi. 

Eğitimciler 15 Temmuz darbe girişiminin ardından “cemaatle mücadele” adı altında kamu emekçilerine yönelik haksız ihraçlar yapıldığını belirterek, YÖK önünde eylem yaptı. Eğitim Sen Genel Sekreteri Mesut Fırat, SES Eş Genel Başkanları Gönül Erden ve İbrahim Kara, KESK MYK üyeleri Ramazan Gürbüz ve İlhan Yiğit, çok sayıda akademisyen, üniversite çalışanı ve öğrenciler YÖK önünde protesto için buluştu. 

İstanbul, Kocaeli, İzmir ve Eskişehir gibi birçok ilden akademisyen de eyleme katıldı. OHAL kararnamesi ile ÖYP araştırma görevlilerinin 50/d statüsüne geçirilmesinin protesto edildiği eylemde, "Haksız ihraçlara son”, “ÖYP düzenlemesi geri alınsın” talepleri dile getirildi.

YÖK önünde eylem için toplanan eğitimciler haksız ve hukuksuz açığa alınmaların ve ihraçların hemen sona ermesini, ihraç edilen ve açığa alınanların da görevlerine hemen iade edilmesini istedi. Eğitimciler “ÖYP ile ilgili yapılan düzenleme geri alınmalı” dedi.

23-09-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş