Arama sonuçları

Eğitimden kazandığımızı yine eğitime yatırırız

Eğitimden kazandığımızı yine eğitime yatırırız

Eğitimden kazandığımızı yine eğitime yatırırız. Ankara’nın özel okulları ‘platform’da buluştu. Ankara’da faaliyet gösteren 19 özel okulu buluşturan “eğitimden kazandığını eğitime, öğrenci ve öğretmenlerine yatırmak” anlayışı oldu. Hedefleri eğitime yatırım yapmak ve Türkiye’nin eğitim seviyesini de dünya okulları ile yarışır düzeye getirmek.

Bu platform geçtiğimiz günlerde de ilk etkinliğini gerçekleştirdi. “21’nci Yüzyıl Becerileri-Tasarım ve Beceri Atölyeleri” başlıklı konferansa ise OECD ve Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı (PISA) Eğitim Direktörü Andreas Schleicher ile Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk katıldı.

Biz de Platform’un kurucuları arasında yer alan Ankara’nın köklü eğitim kurumlarından biri olan Özel Arı Okulları Genel Müdür Yardımcısı Seva Demiröz ile hem neden böyle bir örgütlenmeye gittiklerini hem de amaçlarını konuştuk. İşte Demiröz’ün açıklamaları.

 

EĞİTİMDEN KAZANDIĞIMIZI EĞİTİME YATIRIRIZ

Onlarca farklı eğitim kurumunun bulunduğu günümüzde, Ankara Eğitim Platformu kurmamızdaki temel amaç ülkemizdeki eğitim sektörünün standartlarını yükseltmek, ülkemizin eğitim kalitesini dünya okulları ile rekabet edecek düzeye taşımak. Bunun için de ilkemiz belli ve Ankara Eğitim Platformu üyesi kurumlar; eğitimden kazandığını, yine eğitime yatırır. Öğretmenine, öğrencisine, okuluna ve sisteme yatırım yapar; reklama değil. Temel yaklaşımımız bu şekilde.

KONFERANSLAR DEVAM EDECEK

İlk etkinliğimizi gerçekleştirdik ancak bunlar devam edecek. Düzenleyeceğimiz çalıştaylar, organizasyonlar, konferanslar olacak. Bunlarla eğitim sektöründeki sorunlar için işe yarar çözümler üretmek ve bunları hayata geçirmek hedeflerimiz. Tüm okullarımızda kalitenin yükseltilmesi için çalışmak istiyoruz.

CUMHURİYET KÜLTÜRÜNÜ İÇSELLEŞTİRMİŞ BİREYLER YETİŞTİRMEK
 

Türkiye’deki okulların eğitim kalitesini çağın gerektirdiği biçimde yükseltmek; ulusal ve evrensel değerleri özümsemiş, 21. yüzyıl toplumunun gerektirdiği bilgi ve becerileri edinmiş, sosyal, sanatsal duyarlılıkları yüksek, teknoloji kullanan, üretken, en az bir yabancı dili iyi bilen, Atatürk ilkelerini ve Cumhuriyet kültürünü içselleştirmiş, insana, topluma, doğaya saygılı bireyler yetiştirmek temel misyonumuz. Ülkemizin eğitimde dünya standartlarına erişmesi için eğitimin tüm bileşenleriyle ilgili sorunlara kalıcı çözümler üretmek; sorumlu, sorgulayan, açık düşünceli bireylerin yetişebilmesi için ortam hazırlamak ise misyonumuz. Çünkü iyi yetişmiş nesillerin geleceği değiştireceğini biliyoruz.

 

ANKARA EĞİTİM PLATFORMU’NA HANGİ OKULLAR ÜYE?

 

ABC Okulları

Altın Eğitim Okulları

Anaşehir Koleji

Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Özel Okulları

Özel Arı Okulları

Artı Destek Eğitim Kurumları

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları

Beştepe Koleji

Gazi Üniversitesi Vakfı Özel Okulları

Meltem Ayhan Eğitim Kurumları

Nesibe Aydın Eğitim Kurumları

Büyük Kolej

Tevfik Fikret Okulları

TED Ankara Koleji

Seviye Okulları

Sınav Koleji (Yıldız)

Zafer Koleji

Yükselen Koleji

Yüce Okulları.

-

-

 

23-12-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş