Arama sonuçları

Ek yerleştirme kılavuzu ‘YÖK’e mi takıldı?

Ek yerleştirme kılavuzu ‘YÖK’e mi takıldı?

Ek yerleştirme kılavuzu ‘YÖK’e mi takıldı? Ek yerleştirme kılavuzu ne zaman yayımlanacak? Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) puanlarıyla ilk merkezi yerleştirmede bir yükseköğretim kurumuna yerleşemeyen ve tercih yapmayan öğrenciler ek yerleştirmeye katılacak.

 

EK YERLEŞTİRME KILAVUZU ‘YÖK’E Mİ TAKILDI?

YKS’de tercih yapan ama yerleşemeyen ya da hiç tercih yapmayan öğrenciler ek yerleştirmeye katılacak. YKS ek yerleştirme için başvuruların nasıl yapılacağını ve hangi programlarda ne kadar boş kontenjan olduğunu gösteren kılavuz YÖK, tarafından hazırlanıyor. Onaylandıktan sonra da ÖSYM’ye gönderiliyor. ÖSYM de kılavuzun onaylı son halini yayımlıyor.

ÖSYM: 12 EYLÜL DİYE DUYURDU

ÖSYM, geçtiğimiz 3 Eylül 2018 tarihinde Başkan Yardımcısı Dr. Murat İlikhan imzasıyla yükseköğretim kurumlarına boş kontenjanlarla ilgili yazı gönderdi. Bu yazıda yükseköğretim kurumlarının 10 Eylül 2018 saat 19.00’a kadar kayıt yaptırmaktan vazgeçenlerin de yer aldığı boş kontenjanları bildirmeleri istendi. Yazıda ek yerleştirme kılavuzunun 12 Eylül 2018 tarihinde de ÖSYM’nin sitesinden yayımlanacağı belirtildi.

Ancak YÖK henüz ek yerleştirme kılavuzuna son halini vermediği için ÖSYM’ye göndermedi. Bu yüzden de ek yerleştirme kılavuzunun yayımlanması da gecikti. Bu arada ÖSYM Başkan Yardımcısı İlikhan’ın da görevden ayrıldığı öğrenildi.

13-09-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş