Arama sonuçları

En çok haberi yapılan üniversite oldu

En çok haberi yapılan üniversite oldu

En çok haberi yapılan üniversite oldu. İstanbul Üniversitesi (İÜ) 2018 yılında en çok haberi yapılan üniversite oldu. İÜ, yaptığı açıklamada kendisini ‘en çok haber olan üniversite’ diye duyurdu.

İÜ Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Medya Takip Merkezi’nin 1 Ocak-31 Aralık 2018'de yaptığı takip sonuçlarından derlenen verilere göre, İstanbul Üniversitesi 2018 yılında en çok haberi yapılan üniversite olduğu belirtildi.

Açıklamada, 4 bini aşkın gazete ile dergi, 47 televizyon kanalı ve 10 bini aşkın haber sitesi üzerinden yapılan takip sonuçlarında İstanbul Üniversitesi'nin yazılı, görsel ve internet haberleri dahil olmak üzere toplamda 144 bin 416 habere konu olduğu kaydedildi.

EN ÇOK HABERİ YAPILAN ÜNİVERSİTE OLDU

İÜ ile ilgili yazılı basında 20 bin 568 haber yayımlandığı aktarılan açıklamada, şöyle denildi: "Yazılı basında birinci sırada yer alan İstanbul Üniversitesi’ni Ankara Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi takip etti. İstanbul Üniversitesi 136 milyon 393 bin 270 lira reklam eşdeğerliliği ile yazılı basında reklam eşdeğerliliği en yüksek üniversite oldu."

İÜ Kurumsal İletişim Direktörü ve İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ergün Yolcu, üniversitenin son 12 yıllık süreçte bilim ve teknoloji alanında öne çıkan çalışmaları, öğretim üyeleri ve öğrencilerinin başarıları ile basının gündeminde yer aldığına dikkat çekti. Yolcu şöyle dedi: "İstanbul Üniversitesi tarafından 2007-2018 yılları arasında 11 yıl süresince toplamda 5 bin 517 haberleştirilmiş basın bülteni medyaya servis edildi. İstanbul Üniversitesi ile ilgili haber sayısı yüzde 800 artarak yılda 2 bin 800 haberden 23 bin 800 habere kadar çıktı. Haber sayılarında böyle bir artış yaşarken, aynı zamanda olumsuz haber sayısında yaşanan ciddi düşüş de büyük önem taşımaktadır. Üniversitemizin reklam eşdeğerliliği, basında en çok yer alan ilk 5 üniversitenin toplam reklam eşdeğerliliği içinde yüzde 35,48 gibi çok önemli bir paya sahiptir."

12-02-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş