Arama sonuçları

Endüstri 4.0 kodlama istiyor

Endüstri 4.0 kodlama istiyor

Endüstri 4.0 kodlama istiyor. Akıllı cihazların iş ve sosyal hayatın ayrılmaz bir parçası olması artık birçok işin yazılımlar ve bilgisayarlı makineler tarafından yapılmasına neden oluyor. Bu değişim de yeni nesiller için kodlama becerisini zorunlu kılıyor. 

Endüstri 4.0 yada sanayi 4.0’n gerekliliklerinden biri olarak kodlama öne çıkıyor. Kodlama, bilgisayarları, bilgisayarlı makineleri programlayarak onlara istenilen işleri yaptırabilmek, bu cihazlara yeni özellikler ve görevler ekleyebilmek için imkân sağlıyor. 

ENDÜSTRİ 4.0 KODLAMA İSTİYOR

Kendi mesleklerini icat etmek zorunda kalacak olan yakın geleceğin yetişkinleri yani günümüzün gençlerini aranan mesleklerin sahibi yapabilmek adına müfredatına kodlamayı ekleyen okullardan biri de Mektebim oldu. 

Bu müfredat ile öğrenciler kodlama ve onun getireceği algoritmik (sistematik) düşünme becerisini öğreniyor. Mektebim, anaokulundan liseye kadar tüm kademelerde çocukların,oyun kodlama, mobil kodlama, algoritmik kodlama, 3D tasarım ve Robotik (akıllı cihaz tasarımı) kazanımlarını elde etmelerine olanak sağlıyor.

KODLAMA EĞİTİMİ YARATICILIĞI OLUMLU ETKİLİYOR

 

Kodlama eğitimi alan çocuklar bilgisayar kodlama, robot tasarım/kodlama, web tasarımı, 3D tasarım/üretim öğrenmenin yanında karşılaştığı problemlere çözüm geliştirme ve sorunlara eleştirel yaklaşma gibi 21. yüzyıl kazanımları olarak ifade edilen birçok temel bilgi ve becerileri de elde etme şansını yakalıyor. Kodlama dersleri, çocuklara sadece bilişim becerileri kazandırmayı değil, bilişimin hayatta karşılaştıkları problemlere çözüm üretmek ve değer yaratmak için önemli bir araç olduğu farkındalığını kazandırmayı da hedefliyor.Kodlama eğitimi için Bilişim Garaj Akademisi ile işbirliği yapan Mektebim, Yenilikçi Eğitim Programlarıyla Endüstri 4.0 uygulamalarına katkı sağlayacak Kritik Düşünme Becerileri, M+ Station, İnovasyon, Finansal Okuryazarlık, Küresel Farkındalık, Kodlama, STEM, 3D ve Kodlama uygulamaları ve M-LEAD dersleri ile ürün odaklı çalışmalar yapıyor.

 

 

06-01-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş