Arama sonuçları

Energy Challenge’da kazanan ODTÜ

Energy Challenge’da kazanan ODTÜ

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Energy Challenge, beş üniversite arasında “Petrol Ürünleri” konusunda gerçekleşti. Üniversite öğrencilerinin sektöre girmesi amacıyla, EIF tarafından düzenli olarak her yıl gerçekleştiriliyor.

Yarışmaya ODTÜ, İTÜ, Erciyes, Batman ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi katıldı. Yarışmanın sponsoru olan OMV Petrol Ofisi A.Ş.’de gerçekleşecek oryantasyon programına katılım hakkına sahip olan öğrenciler ayrıca sektörün liderleri ile iş birliği yapma, sektörü tanıma ve kariyer planlamalarını geliştirme imkanı elde etti.

 “Energy Challenge” kurul başkanlığını yapan İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu gençlik enerjisinin EIF’e daha çok yansımasını istediğini söyledi. Karaosmanoğlu ayrıca: “Öğrencilerimizin sektörümüzü daha yakından tanımalarını ve mesleki donanımlarını geliştirmelerini destekleyerek ödüllendiriyoruz. Öğrencilerimiz "Petrol Ürünleri” başlığı altında bilgi ve hızlarıyla yarıştı. Akaryakıt, Yağlama Yağı, Eko-sürüş ve Güncel Petrol Sektörü konularındaki sorularıma cevap veren takımların birincisi Ortadoğu Teknik Üniversitesi Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Bölümü, ferdi birinci ise Nizami Abbasov oldu” dedi.

28-11-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş