Arama sonuçları

Enver Yücel, Moğalistan'dan 'nişan' aldı

Enver Yücel, Moğalistan'dan 'nişan' aldı

Enver Yücel, Moğalistan'dan 'nişan' aldı. Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel ile kurumunun temsilcileri uluslararası işbirlikleri ve ikili anlaşmaları hayata geçirmek amacıyla Moğolistan’a gitti. 

Moğolistan Başbakanı Khurelsukh Ukhnaa’nın kabul ettiği heyet, kültür ve eğitim alanlarında iki ülkenin yürüteceği ortak proje ve modeller üzerine paylaşımda bulundu. Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, şöyle konuştu: 

“Atalarımızın bu coğrafyada taşlara kazıdığı yazıtlar, düşünceye, bilginin nesilden nesileaktarımına yani eğitime verdikleri önemi gösteriyor. Kurum olarak eğitimdeki 50. yılımızda, atalarımızın eğitime verdiği önemin taştan simgelerini görüp, o günkü ruhu yaşayarak kurumsal hafızamızı zenginleştirmeye geldik. Moğol kardeşlerimizin bu güzel vatanına, Ata yurdumuza, Türklüğün bu doğuş ocağına eğitim ateşimizi daha da güçlendirmeye geldik.” 

ÜLKENİN YÜZDE 70'İ GENÇ NÜFUS

Moğolistan Başbakanı Khurelsukh Ukhnaa da şunları dile getirdi: 

“Dünya eğitimine önemli katkı sağlayan bir eğitim grubunun liderini ve yöneticilerini ağırlamaktan onur duyuyoruz. Eğitim insana yapılan en önemli yatırım. Moğolistan’ın yüzde 70’i genç nüfus. O yüzden iki ülke arasındaki ilişkilerin özellikle eğitim yoluyla ilerletilmesinin önemli olduğunu düşünüyorum. Eğitim yoluyla yaptığınız hizmetleri Moğolistan’da da sürdürmenizi istiyoruz. Moğolistan’a yapacağınız tüm girişimlerde size hükümetimiz olarak destek olmaya hazırız.” 

DIŞİŞLERİ BAKANI NİŞAN TAKTI

Heyeti daha sonra Moğolistan Dışişleri Bakanı Tsogtbaatar Damdin kabul etti. Enver Yücel’e burada, “Moğolistan Kültür Elçiliği Nişanı” verildi. Eğitim, kültür ve sanat alanında ikili işbirliklerinin gerçekleştirilmesinde önemli rol oynayan isimlere verilen nişan daha önce de Amerikalı oyuncu Richard Gere ve Japon sanatçı Yashiro Aki’ye verilmişti.

 

 

09-04-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş