Arama sonuçları

Erdoğan: Okullar kendi imtihanları kendileri yapar

Erdoğan: Okullar kendi imtihanları kendileri yapar

Erdoğan: Okullar kendi imtihanlarını yapar. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ABD ziyareti öncesinde İstanbul'da açıklamalarda bulundu. Erdoğan TEOG gündemine ilişkin konuşan şu açıklamalarda bulundu: 

ERDOĞAN: OKULLAR KENDİ İMTİHANLARINI YAPAR

Sayın Başbakan ile bu konuyu dün etraflıca görüştük. Uygulamaya girmesi konusunda herhangi bir mani yok. Hemen bu adımın atılması mümkün. Bu anlamda bir mutabakatımız da oluştu. Temenni ediyorum ki hemen süratle bunu ülke gündeminden çıkarmak, düşürmek, tüm aileleri yavrularımızı rahatlatacaktır. Bizim bu konuyu gündemimizden çıkarırken çocuklarımızın daha çok okul derslerine yönelmelerinin önünü açmamız ve yarışı okulda yapmasını sağlamamız çok daha isabetli olacaktır. Bütün mesele okullarda orta kısımları bitirdikten sonra liseye geçerken ne yapacaklarını konusu okullardaki atılacak adımlardır.

SORULAR MEB TARAFINDAN HAZIRLANIR

Gidecekleri liselere yönelik, gidecekleri liselerde yapılacak hazırlıklarla atılacak adımlardır. Bu liseler özellikle milli eğitimin kontrolü altında yapılacak imtihanlarla, bir fen lisesi mi girecek, düz liseden Anadolu lisesine mi gidecek, buliseler kendi imtihanlarını kendi yapar. U sorular MEB tarafından hazırlanır. Ama o sınavlar yapılırken MEB’in kontrolü altında yapılır. Çocuklarımızı TEOG denen, ciddi manada sıkışan ve paraların akıtıldığı bu süreçten inşallah kurtarırız diyorum.

17-09-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş