Arama sonuçları

Fark yaratın, başarısızlıkta pes etmeyin

Fark yaratın, başarısızlıkta pes etmeyin

Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı gençlere hem bilimde hem de hayatta "girişimci olmalarını" tavsiye ederek, başarısızlık karşısında da pes etmek yerine başarısızlıktan ders almalarını önerdi.
Sabancı Üniversitesi'nin bu yıl beşincisini düzenlediği nanoteknolojiden güzel sanatlara kadar 38 farklı üniversite dersininin lise öğrencilerine verildiği Lise Yaz Okulu'na katılan Güler Sabancı gençlerle buluştu.  İşte Sabancı'nın gençlere tavsiyeleri:

SADECE KULLANMAYIN, ÜRETİN: Çağımız bilgi çağı, dijital bir dünyada yaşıyoruz. Artık dijital devrimler yaşıyoruz. Yeni dünya düzeninde var olabilmek için teknolojiyi tüketen değil üreten toplumlar arasında yerimizi almamız gerek. Görüyorum ki siz gençler teknolojiyi kullanmak konusunda çok başarılı ve bilgilisiniz. Sizden bu bilgi ve becerilerinizi teknolojiyi üretmek amacıyla kullanmanızı bekliyoruz.

GİRİŞžİMCİ RUHA SAHİP OLUN: Bilimde, sanatta, toplumsal hayatta girişimci bir ruha sahip olun. Güçlü olduğunuz yönlerinizi fark edin, geliştirilmesini düşündüğünüz yönlerinizi geliştirin. Gelişime ve yeniliğe açık olun.

HEDEFİNİZ OLSUN, FARK YARATIN: Yaptığınız işlerde fark yaratın. Kendinize hedefler koyun, bu hedefe ulaşmak için rotalar çizin. En önemlisi başarısızlık sizi pes ettirmesin. Başarısızlıklardan da ders almayı bilin.

*Bu röportaj Habertürk Gazetesi’nde de yayımlanmış ve izin alınarak bu blogda da kullanılmıştır. 

Fotoğraf kaynak: Sabancı Üniversitesi

27-07-2015


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş