Arama sonuçları

Farkındalığını ‘yeşil’ çekerek göster

Farkındalığını ‘yeşil’ çekerek göster

Farkındalığını ‘yeşil’ çekerek göster. İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Enerji ve Çevre Araştırma ve Uygulama Merkezi (EÇAM), doğayı koruyan, enerjinin verimli ve sağlıklı üretimini sağlayan yenilenebilir enerji kaynakları hakkında toplumsal bilinci artırmak amacıyla “Yeşil Enerji” başlıklı bir fotoğraf yarışması düzenliyor.

FARKINDALIK YARATMAK İÇİN 

kemerburgazuni Instagram hesabı üzerinden yürütülen kampanya ile yenilenebilir enerji kullanımında farkındalık yaratılması ve yaygınlaştırılması amaçlanıyor. Yarışmaya katılmak isteyenler Instagram’dan kemerburgazuni hesabını beğenerek, çevresinde gördüğü, hayatı güzelleştiren, yeşil olan herhangi bir nesneyi ya da anı çekip #yeşilenerji ve #ikbu hashtagleriyle gönderiyor. 9 Nisan’a kadar sürecek olan yarışma kapsamında en çok beğeni alan ilk 10 katılımcı, güneş enerjisiyle çalışan doğa dostu powerbank kazanacak. 

YEŞİL ENERJİ İLE HAYAT KURTULUYOR

Yenilenebilir enerji, sürekli devam eden doğal süreçlerde var olan enerji akışından elde edilen enerji olarak tanımlanıyor; güneş, rüzgar, jeotermal, hidrolik ve biyokütle gibi kaynaklardan sağlanabiliyor. Mesela Türkiye’de Van Gölü’nün kapladığı alan kadar kurulacak bir güneş enerjisi platformuyla, Türkiye’nin tüm enerji ihtiyacı karşılanabiliyor.

Yenilenebilir enerjinin yaygınlaştırılması sonucunda hava kirliliğinin önüne geçilerek yılda 4 milyon insanın hayatının kurtarılabilmesi, küresel ısınmanın 2 derece düşürülmesi ve doğanın, Sanayi Devrimi öncesindeki yeşilliğine kavuşabilmesi mümkün.

21-03-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş