Arama sonuçları

Fen-Tek İzmir'de yeni kampusuna geçiyor

Fen-Tek İzmir'de yeni kampusuna geçiyor

Fen-Tek İzmir'de yeni kampusuna geçiyor. Bahçeşehir Koleji, geçen yıl İzmir'de Güzelbahçe Kampusu'nda Fen ve Teknoloji Lisesi’ni Fen-Tek, 2017-2018 eğitim öğretim yılında Bornova Çiçekli’ye taşıyor.

Bahçeşehir Koleji İzmir Fen ve Teknoloji Lisesi adıyla 30 bin metrekare alan üzerine kurulmakta olan kampusun tanıtımı yapıldı. Tanıtım toplantısına, Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ, Genel Müdür Yardımcısı Özge Aslan, Eğitim Teknolojileri Direktörü Metin Ferhatoğlu, Bahçeşehir Koleji İstanbul Fen ve Teknoloji Lisesi Müdürü Tolga Yıldız, Ege Bölge Koordinatörü Zeynep Hülagü, İzmir Fen ve Teknoloji Lisesi Müdürü Timothy Timur, Ege Bölgesi’ndeki kampüslerin kurucuları ile çok sayıda veli ve öğrenci katıldı. 

İLK FEN- TEK 11 YIL ÖNCE AÇILDI

Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi'nin11 yıl önce açılan ilk STEM okulu olduğunu söyleyerek, okulun müfredatının 11 yıl önce dünyadaki başarılı okullar incelenerek oluşturulduğunu anlattı. Dağ, bu yıl müfredatın yenilenerek, onay için Talim ve Terbiye Kurulu'na sunulduğunu belirterek, Fen-Tek liselerinde uygulanacak yeni müfredat ile ilgili şunları söyledi: 

"Yeni dersler de eklendi. İnsan mühendisliğinden, bilim tarihine, kodlamadan, robotiğe, insansız hava araçlarından, genetiğe kadar birçok dersi öğrencilerimiz hazırlık sınıfından itibaren görüyorlar. Bunun yanında çok iyi derecede yabancı dil öğreniyorlar. 11. sınıftan itibaren de hem Türkiye'deki sınav sistemine hem de yurt dışındaki okullara kabul alabilecek yapıya dair portfolyo çalışmaları, sınav çalışmaları ve yurtdışı okul kabul çalışmalarını da aynı zamanda yürütüyorlar.” 

ONLINE BAŞVURU MODELİ VAR

Eğitim Teknolojileri Direktörü Metin Ferhatoğlu da, Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri'nin öğrencilerini seçmek için ilk kez bu yıl uygulamaya başladığı Türkiye’nin en yeni lise kabul modeli olan Apply FenTek’i tanıttı.

Ferhatoğlu başvuru sistemi hakkında şunları anlattı. “Başvurular, www.apllyfentek.com üzerinden online yapılacaktır. 8 Mayıs’a kadar sürecek başvuruların ardından, ön değerlendirme ve mülakat yapılacak, 22 Mayıs’ta ise kayıt süreci başlayacak. Fen ve Teknoloji Liselerimize katılmak isteyen öğrenciler, merkezi geçiş ortak sınavında aldıkları puanın yanı sıra kişisel hedefleri, projeleri, bugüne kadar gerçekleştirdikleri çalışmalar ve akademik kadromuzun yapacağı birebir mülakatlarla değerlendirilecek.” 

Bahçeşehir Koleji İzmir Fen ve Teknoloji Lisesi Müdürü Timothy Timur da, STEM odaklı eğitim anlayışının öğrencileri sadece üniversite sınavına değil, üniversite ve iş hayatına hazırladığını söyledi. 

 

04-05-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin