Arama sonuçları

Finlandiya’dan ‘ödül’ ile döndüler

Finlandiya’dan ‘ödül’ ile döndüler

Finlandiya’dan ‘ödül’ ile döndüler. Özel Erkan Ulu Okulları ortaokul öğrencilerinden oluşan robotik takımı Unforget2ables, Finlandiya’nın Riihimäki şehrinde düzenlenen VEX IQ Challenge Robotik Yarışması’ndan Jüri Özel Ödülü ile döndü.

FİNLANDİYA'DAN 'ÖDÜL' İLE DÖNDÜLER

Erkan Ulu Okulları öğrencileri yarışmada, “Takım çalışmasındaki disiplinleri, turnuva katılımcısı takımlar arasındaki uyumlu örnek davranışları ve yarışma robotlarındaki nitelikli performans bütünlüğü” değerlendirilerek, bu ödülü aldı. Öğrencilere ödülünü Finlandiya Basketbol Birliği (FIBA) Başkanı Zitting Antti verdi.

PROGRAMLAMA BECERİLERİ SINANIYOR

VEX IQ Challenge European Open Yarışması; Avrupa’daki robotik takımları buluşturan organizasyon.  Turnuva kapsamında, dikdörtgen bir alanda robotlarla oynanan oyunlarda, robotların kabiliyetleri ile takımların robot kontrol ve programlama becerileri sınanıyor.

 

KENDİ OYNAMAK İSTEDİKLERİ OYUNLARI YAZIYORLAR

 

Özel Erkan Ulu Okulları Robotik Takımının mentorluğunu üstlenen bilişim teknolojileri öğretmeni ve eğitim teknolojileri uzmanı Meltem Öksüz Karagöz, şöyle konuştu:  “Öğrencilerimizin hayatlarının ve hayallerinin bilişim dersleri ile yeni boyutlar kazanması, gelecek için gerçekten değerli bir yatırım. Öğrenciler, kodlama dersi ile oynamak istedikleri oyunları nasıl yazacaklarını öğrenirken robotik teknolojileri dersi ile de donanım yeteneklerini geliştiriyor. STEAM (Science, Technology, Engineering, Art and Mathematics) alanlarını bir araya getiren projeler üretiyoruz. Biz öğrencilerimizle hayallerimizde yaşamak istediğimiz her şeyi mümkün kılmaya azmeden hevesli bir ekibiz. Okulumuzda sahip olduğumuz teknoloji ve bilişim altyapısı da çalışmalarımızı bu yönde destekliyor.”

 

21-01-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş