Arama sonuçları

FMV Işık Okulları: 132 yıllık bir çınar

FMV Işık Okulları: 132 yıllık bir çınar

FMV Işık Okulları: 132 yıllık bir çınar. 1885 yılında kurulan ve Ulu Önder Atatürk’ün onayıyla Işık adını alan FMV Işık Okulları’nın 132. kuruluş yıldönümünü öğrenci ve mezunlarıyla birlikte kutladı. 

FMV Işık Okulları mezuniyetlerinin 75. 70. 50. 40. ve 25. yılını kutlayan mezunlarına plaketverdi. FMV Işık Okulları Nişantaşı, Ayazağa, Erenköy ve Ispartakule kampuslarında düzenlenen törenlerle kuruluş yıldönümü kutlanıyor.

132. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında mezunlar Nişantaşı Kampusu'nda düzenlenen törende buluştu. FMV Işık Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Akın Süel 2017-2018 yılında hayata geçen önemli gelişmeleri de mezunlarla paylaştı.

 

FMV IŞIK OKULLARI: 132 YILLIK BİR ÇINAR

 

Süel 132 yıllık birikimle öğrencileri sadece sınavlara değil, hayatın kendisine de hazırladıklarını söyleyerek, şöyle konuştu: 

"Önce iyi birer insan olmaları için yüksek akademik standart ve bilimsel çalışmaların yanı sıra, sportif, sanatsal ve kültürel anlamda da gelişmelerine destek oluyoruz. Tüm mezunlarımızdan güzel haberler aldıkça ne kadar doğru yoldu olduğumuzu bir kere daha görüyor, kurumumuzla, camiamızla bir kere daha gurur duyuyoruz. Siz değerli mezunlarımızla bir araya geldiğimiz 132. yıl kutlamamız tüm Işıklılar için çok önemli. Ata’mızın yaktığı ışığı yaşatan okulumuz, akıl ve güç birliği ile bilimselliği esas alarak, bugüne dek olduğu gibi başarılı Işıklılar’ı yetiştirmeyi sürdürüyor. Her bir mezunumuz, öğrencimiz, velimiz, öğretmenimiz, yöneticimiz, çalışanımız ile güçlenerek değer yaratmaya devam edeceğiz.

 

BİLİMİN IŞIĞI FEN LİSELERİNİ AÇTIK 

 

Bildiğiniz gibi çağımızın yeni endüstriyel vizyonu olan dördüncü sanayi devrimi gerçekleşiyor. Endüstri 4.0 olarak isimlendirilen bu döneme ülke olarak hazır olmamız geleceğimiz için büyük önem taşıyor. Biz de bu doğrultuda 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı’nda önemli bir adım atarak; Erenköy kampuslarımızdan sonra Ayazağa ve Ispartakule kampuslarımızda da Bilimin Işığı Fen liselerimizi açtık. Laboratuvarlarda aktif bir şekilde uygulamaların yapıldığı, proje tabanlı, yabancı dil eğitimi ağırlıklı olan Fen Liselerimizde geleceğe yön verecek gençlerimizi yetiştiriyoruz.

 

ISPARTAKULE KAMPUSUNU SATIN ALDIK

 

Köklü bir eğitim kurumu olarak, kurumsal sürdürülebilirliğin önemini biliyoruz. Bu çerçevede akademik çalışmalarımızın yanı sıra, kar amacı gütmeyen vakfımızın, mali yapısını da güçlendirme zorunluluğunun bilincindeyiz. Buradan hareketle Nişantaşı, Ayazağa, Erenköy kampuslarımızdan sonra, kiracısı olduğumuz Ispartakule Kampusu'nu da satın aldık. Güçlü adımlarla uzun yıllar yolumuza devam edeceğimize dair inanç ve kararlılığımızı sizlerle paylaşmak isteriz.” d

 

GELENEKSEL ÖĞLE YEMEĞİ YENDİ 

 

132. yıl kutlamaları plaketlerin takdim edilmesinin ardından tüm Işıklılar’ın katıldığı geleneksel öğle yemeğiyle devam etti.  Dört kampusta gerçekleşen 132. yıl kutlamalarında müzik dinletileri ve spor etkinlikleri de yer aldı. Ayrıca kampüslerde panayır alanı kurularak pamuk şekeri, kestane, boza gibi lezzetler de mezunlara sunuldu. Etkinlik sonunda sınıf arkadaşlarıyla birlikte hatıra fotoğrafları çektiren mezunlar, öğrencilik anılarını da yad etme fırsatı buldu. 

 

25-12-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş