Arama sonuçları

FMV Işık Okulları Ayazağa Kampusu’nda 2020 LGS ve YKS seminerleri

FMV Işık Okulları Ayazağa Kampusu’nda 2020 LGS ve YKS seminerleri

FMV Işık Okulları Ayazağa Kampusu’nda 2020 LGS ve YKS seminerleri. 2020 Liseye Geçiş Sınavı (LGS) ve 2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) seminerlerimiz sürüyor. Bu kez FMV Işık Okulları Ayazağa Kampusu’nda bu yıl üniversite ve lise sınavına girecek öğrenciler ve onların velileriyle buluştuk.

İlk olarak lise öğrencileriyle gerçekleştirdiğimiz 2020 LGS’ye Doğru (LGS) seminerinde bu yıl üçüncü kez uygulanacak LGS ve yerleştirme sistemini konuştuk.

FMV IŞIK OKULLARI AYAZAĞA KAMPUSU'NDA 2020 LGS VE YKS SEMİNERLERİ

 

2020’de Liseye Geçiş Sınavı’na (LGS) girecek öğrencilerin sayısının 600 binden fazla olmasının nedeninin de 4+4+4 eğitim yasasından kaynaklandığını anlattık. LGS’de yerleşen öğrencilerin testlerdeki puanlarını ve okulların taban puanlarını paylaştık.

YKS’ye Doğru seminerine ise lise son sınıflar katıldı. Onlarla da soruların yapısını, sınava nasıl hazırlanmak gerektiğini, sınav barajlarını aşabilmek için yapılması gereken netler ile üniversiteye girmek için çıkarılması gereken netleri konuştuk.

Öğrenci velilerinin yanı sıra seminere başta İlköğretim ve Ortaokul Müdürü Sema Tekdoğan ile Lise Müdürü Özgür Alper ile Lise Müdür Yardımcısı Kadriye Önder, 8’nci sınıflar Müdür Yardımcısı Devrim Kayabaş Rehberlik Koordinatörleri ve rehber öğretmenler Tuğba Elter, Gizem Yılmaz, Doğa Bahalıbaba olmak üzere ortaokul ve lise öğretmenleri de katıldı.

 

-

-

 

-

-

-

-

25-09-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş