Arama sonuçları

FMV Işık Okulları’nda Türkçe Çalıştayı

FMV Işık Okulları’nda Türkçe Çalıştayı

FMV Işık Okulları’nda Türkçe Çalıştayı. FMV Işık Okulları’nda Türkçe Çalıştayı. FMV Işık Okulları Nişantaşı Kampusu’nda ana dili yöngörüsünü şekillendirmek, kültürel ve entelektüel hedeflerini belirlemek amacıyla Türkçe Çalıştayı düzenlendi.

Çalıştaya FMV Yönetim Kurulu Üyesi Hülya Neşe Çubukçu, Feyziye Mektepleri Vakfı ve Işık Okulları yöneticileri, FMV CEO’su Koray Tulgar, Eğitim Kurumları Koordinatörü ve Kurucu Temsilcisi Faika Topal, Feyziye Mektepleri Vakfı Genel Müdürü Alp Günay, Feyziye Mektepleri Vakfı Finans Direktörü Lazar Leon, Işık Okulları Müdürleri, Işık Okullarının tüm Türkçe, Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenleri ile sınıf öğretmenleri katıldı.

FMV IŞIK OKULLARI'NDA TÜRKÇE ÇALIŞTAYI

FMV CEO’su Koray Tulgar’ın açılış konuşmasının ardından, çalıştayın “Türkçede Terimler Sorunu” konulu ilk konuşmasını Yusuf Çotuksöken gerçekleştirdi. Prof. Dr. Selahattin Dilidüzgün “Okuma Kültürü” konusuna bakışını katılımcılara aktardı. Çalıştayın son paylaşımını “Yazma Becerisi ve Yazılı Anlatım Öğretimi” konulu içeriğiyle Dr. Tamer Ergin gerçekleştirdi. Çalıştayın ikinci oturumunda atölye çalışmaları yapılarak, Türkçe ve edebiyat öğretimi farklı yönlerden ele alındı. İlk oturumda konuşmacı olan akademisyenler atölye çalışmalarında da yer alırken, Yazar Füsun Çetinel ve Doç. Dr. Ahmet Benzer de öğleden sonraki atölye çalışmalarında konuya dair bilgilerini katılımcılarla paylaştı.

29-12-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin