Arama sonuçları

FMV Işık Okulları’nda 13. Satranç Takım Turnuvası

FMV Işık Okulları’nda 13. Satranç Takım Turnuvası

FMV Işık Okulları’nda 13. Satranç Takım Turnuvası. FMV Işık Okulları’nın ev sahipliğinde ve Türkiye Satranç Federasyonu işbirliği ile düzenlenen Satranç Takım Turnuvası bu yıl 13’üncü kez yapılıyor. Turnuvaya bu yıl 40 anaokulu, 132 okul, 34 üniversiteden 1062 öğrenci katıldı. Yaş gruplarına göre takımların yarıştığı turnuvada, 5 ila 24 yaş arasındaki öğrenciler, 3 gün boyunca mücadele edecek.

 

FMV IŞIK OKULLARIN’NDA 13.SATRANÇ TAKIM TURNUVASI

 

32 yıllık köklü geçmişe sahip kurumun düzenlediği okullar arası satranç takım yarışmasında amaç satranç sporuna ilgili çekmek ve yaygınlaşmasını sağlamak. Bu yıl, 206 okul ve üniversite, satranç takımları ile turnuvaya katıldı.

İKİ KAMPUSTA 3 GÜN SÜRECEK

Ayazağa ve Erenköy kampuslarında 3 gün boyunca devam eden satranç turnuvasında anaokulundan üniversiteye kadar 5-24 yaş arasında 1062 öğrenci mücadele edecek. 27 Nisan’da Ayazağa Kampusu Dr. Özge Sezerman Spor Salonu’nda gerçekleşen açılış törenin ardından FMV CEO’su Koray Tulgar’ın ilk hamlesi ile başlayan turnuva 29 Nisan Pazar günü ödül töreni ile son bulacak.

Öğrencilere planlı hareket etme, strateji kurabilme, doğru ve çabuk karar verebilme, konsantre olabilme gibi temel nitelikler kazandıran satranç turnuvasına Bulgaristan da üniversite düzeyinde katıldı. Turnuva, yaş aralıklarına göre küçükler, yıldızlar, gençler ve üniversiteler kategorilerinde gerçekleşiyor.

27-04-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş