Arama sonuçları

? Siz sorun Pervin Kaplan yanıtlasın

FRC'de Eyüboğlu şampiyon oldu

FRC'de Eyüboğlu şampiyon oldu

FRC'de Eyüboğlu şampiyon oldu. Eyüboğlu Koleji WonderWorks Robotics Takımı öğrencileri ABD'de düzenlenen First Robotics Competion’da 50 uluslararası takım arasında “Şampiyon Takım” oldu. First Robotics Competion’da ilk kez bir Türk takımı “Şampiyon Takım” unvanıyla Dünya Finalleri'nde Türkiye’yi temsil edecek.

Yarışmada “Highest Rookie Seed” ödülünü de kazanan Eyüboğlu WonderWorks Robotics Takımı, 19 Nisan 2017 tarihinde Amerika’da yapılacak Dünya Finalinde Türkiye’yi temsil edecek. Yarışmaya aylar süren bir çalışma ile hazırlanan Eyüboğlu öğrencileri yarışma kuralları gereği 6 haftalık bir sürede robotlarını hazırladı. Hazırlık aşamasında; ekipte yer alan elektronik, mekanik ve programlama takımı açıklanan oyun kurallarına ve  verilen görevlere göre robotu tasarlayıp inşa ederken, halkla ilişkiler takımında yer alan öğrenciler de ödül başvurusuna yönelik makaleler yazıp, takımı tanıtıcı videolar çekti.

ÜLKEMİZİ TEMSİL EDECEĞİZ 

Takımda yer alan Eyüboğlu Koleji 11. sınıf öğrencisi Beyza Yıldırım şöyle konuştu: “Takımımızın uzun süreçteki hedefi her zaman kendimizi geliştirmek, öğrenmek, ekip olarak uyum içinde çalışmaktı. FRC’de ilk kez bir Türk takımı ‘Şampiyon’ oldu. Aylar süren çabalarımızın böyle sonuçlanması hepimizi çok mutlu etti. Şimdi arkadaşlarımla birlikte Dünya Finallerinde ülkemizi, okulumuzu en iyi şekilde temsil edecek olmanın heyecanını, gururunu yaşıyoruz.” 

10. sınıf öğrencisi Kaan Can ise takım ruhu ve motivasyonun bu sonucu almalarını sağladığını söyledi. Eyüboğlu Koleji WonderWorks Robotics Takımında yer alan Kaan Can, Beyza Yıldırım, Umutcan Çelik, Oğulcan Kaya, Ece Deniz Arslan, Kaan Solmaz, Okan Kocabalkanlı, Gözde İloğlu, Deniz Altuğ, Efe Oğuzkurt ve Takım Lideri öğretmenleri Sinan Yatağanbaba; 19 Nisan 2017 tarihinde Amerika’da gerçekleştirilecek Dünya Finalinde Türkiye’yi temsil edecekler.

FRC VE FIRST NEDİR?

FIRST (For Inspiration and Recognition of Science and Technology) 1989 yılında gençlerin bilime ve teknolojiye olan ilgisini arttırmak, STEM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) ruhunu canlandırmak, bilimsel kariyer hedeflemeye motive etmek, aynı zamanda öz güven ve hayat becerilerini geliştirmek için mucit Dean Kamen tarafından kuruldu. 

First Robotics Competition (FRC) ise, First Vakfı tarafından 14-18 yaş arasındaki gençlere yönelik olarak düzenlenen ve genç öğrencilerin bilim-teknoloji alanında yeteneklerini geliştirmelerini sağlayan, inovatif olmaya yönlendiren ve liderlik, iletişim gibi hayat becerilerine katkı sunan bir yarışmadır. Yarışmada öğrenciler mekanik sistemlerden elektronik düzene, robot tasarımından sponsor bulmaya kadar birçok sorumluluğu yerine getirirler.

15-03-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin