Arama sonuçları

Galatasaray için 10 bin kişi başvurdu, 50 öğrenciyi ‘şans topu’ seçti

Galatasaray için 10 bin kişi başvurdu, 50 öğrenciyi ‘şans topu’ seçti

Galatasaray için 10 bin kişi başvurdu, 50 öğrenciyi ‘şans topu’ seçti. Başvuru yoğunluğu yaşanan ve bu yıl başvuru ücretinin de yalnızca evrak parası olarak 80 TL belirlendiği Galatasaray İlkokulu kurası tamamlandı. 1’i başlayacak 50 öğrenciyi şans topu seçti.

Bugün noter huzurunda yapılan çekişine veliler büyük ilgi gösterdi. Sabah erken saatlerden itibaren veliler Galatasaray Lisesi binasına geldi. Noter huzurunda yapılan çekilişle bu yıl Galatasaray İlkokulu 1’nci sınıfa kayıt olacak 50 öğrenci belirlendi.

GALATASARAY İÇİN 10 BİN KİŞİ BAŞVURDU, 50 ÖĞRENCİYİ 'ŞANS TOPU' SEÇTİ

Her yıl binlerce veli çocuklarını Galatasaray İlkokulu’na kaydettirmek için kuraya katılıyor. Geçen yıl yaklaşık 6 bin veli 700 TL Galatasaray Eğitim Vakfı’na 700 TL “bağış” yaparak Galatasaray İlkokulu kurasına katılmıştı. Bu yıl ise kuraya katılmak için velilerden ücret alınmadı. Sadece isteyen veliler Okul Aile Birliği’ne okula destek için 80 TL veriyor. Bu durum da rekor katılıma yol açtı ve 10 bini buldu. Kura, bugün  saat 10.00’da Galatasaray Lisesi Beyoğlu binasında noter, Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü temsilcisi, Galatasaray Lisesi ve Galatasaray İlkokulu yetkilileri huzurunda velilere açık biçimde piyango yöntemiyle çekildi.

 

NEDEN CAZİP GELİYOR?

Devlet okulu olan Galatasaray İlkokulu’na kayıt yaptırma hakkı kazanan öğrenci, Galatasaray Lisesi ve Galatasaray Üniversitesi’ne de geçme hakkına sahip oluyor. İlkokul 1’den üniversite mezuniyetine kadar “ücretsiz eğitim” bu kurayı veliler açısından cazip kalıyor. Aynı zamanda Galatasaray Lisesi’nin Fransız diploma denkliği vermesiyle mezunları da Fransa’daki bir lise mezunu gibi Fransız üniversitelerine sınavsız başvurabiliyor.

 

ÖNKAYITLAR 1-3 TEMMUZ’DA

Kurada isimleri belirlenen aday öğrencilerin listesi aynı gün www.gsl.gsu.edu.tr adresindeki web sitesinde yayımlanacak. Önkayıtlar 1-3 Temmuz’da alınacak. Okula önkayıt için istenen belgeler aday öğrencilerin velilerine 28 Haziran’da düzenlenecek toplantıda bildirilecek.

KONTENJAN DOLMAZSA YENİ ÇEKİLİŞ OLACAK

Önkayıt süresi bitiminde kontenjanın dolmaması halinde başvuru listesindeki adaylar arasında 4 Temmuz Perşembe günü saat 10.00’da yeniden aynı yöntemle kura çekilişi olacak. Bu öğrencilerin ön kayıtları 5 Temmuz’da alınacak.

28-06-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş