Arama sonuçları

Galatasaray Üniversitesi'ne 'Mükemmelliyet Kürsüsü' kurulacak

Galatasaray Üniversitesi'ne 'Mükemmelliyet Kürsüsü' kurulacak

Galatasaray Üniversitesi'ne 'Mükemmelliyet Kürsüsü' kurulacak. Galatasaray Üniversitesi ile Fransa'nın Ankara Büyükelçiliği Kültür Etkinlikleri ve İşbirliği Müsteşarlığı ile Fransa Dış Ticaret Müşavirleri Türkiye Komitesi Başkanlığı arasında "İş Dünyası-Üniversite Ortaklığında Mükemmeliyet Kürsüsü Kurulmasına İlişkin Protokol" imzalandı.

GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ'NE 'MÜKEMMELLİYET KÜRSÜSÜ' KURULACAK

Büyükelçilikten konuyla ilgili açıklama yapıldı. Buna göre, protokol çerçevesinde Fransız yükseköğretim kurumları ve araştırma merkezlerine mensup öğretim üyeleri ve araştırmacıların, Fransa'nın Ankara Büyükelçiliği, Fransa Dış Ticaret Müşavirleri Türkiye Komitesi Başkanlığı ve Türkiye'de faaliyet gösteren Fransa merkezli şirketlerin de sağlayacağı finansal destekle Galatasaray Üniversitesi'ndeki akademik çalışmalara ve bilimsel araştırmalara katılmaları, böylece yenilikçi araştırma projelerinin ve üniversitede bilimsel mükemmeliyetin artırılması hedefleniyor.

Protokolün, Galatasaray Üniversitesi ile Fransız yükseköğretim kurumları ve araştırma merkezleri arasında, ülke ölçeğinde, ikili ilişkiler veya Avrupa Birliği düzeyinde rekabetçi finansmana dayalı ortak araştırma projelerini hayata geçirmesi öngörülüyor.

02-11-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş