Arama sonuçları

Genç girişimciler Türkiye şampiyonu oldu

Genç girişimciler Türkiye şampiyonu oldu

Genç girişimciler Türkiye şampiyonu oldu. Öğrencilerin girişimci ve yaratıcı özelliklerini ortaya çıkarmak amacıyla kurulan Eyüboğlu Koleji Genç Girişimciler Kulübü’nün öğrencileri, Compose-it adını taşıyan şirketleriyle Türkiye birincisi oldu. 

Genç Başarı Eğitim Vakfı’nın Türkiye’deki liseler arasında düzenlediği Türkiye Genç Başarı Yılın Şirketi Yarışması’na katılan öğrenciler, yarışmada ayrıca En İyi Stant kategorisinde 1’incilik, En İnovatif Şirket kategorisinde 2’incilik ve En İyi Satış Pazarlama kategorisinde  3’üncülük ödülü aldı.

GENÇ GİRİŞİMCİLER YARIŞTI 

Yarışmaya İstanbul, İzmir, Bursa, Eskişehir, Antalya, Şanlıurfa, Trabzon gibi Türkiye’nin birçok ilinden okul katıldı.. Liseli öğrenciler,  kurdukları şirketleri, geliştirdikleri iş  fikirlerini ve ürünlerini  sergileyebilmek için yarı final ve final olmak üzere 2 aşamalı bir süreçten geçtiler. Türkiye Yılın Şirketi Yarışması için yarı finale, Türkiye’den 156 öğrenci şirketi katıldı ve bu şirketlerden sadece 50’si finale kalma hakkını kazandı. 

Aralarında Robert Kolej,  Kabataş  Lisesi, Atatürk Fen Lisesi, Galatasaray Lisesi, Beşiktaş  Anadolu Lisesi ve Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi gibi finalistlerin bulunduğu yarışmada jüri değerlendirmesi sonucunda Eyüboğlu Koleji Genç Girişimciler Kulübü öğrencilerinin Compose-it isimli şirketi Yılın En İyi Şirketi kategorisinde Türkiye Birincisi oldu. En İyi Stant kategorisi 1.lik Ödülü, En İnovatif Şirket kategorisi 2.lik Ödülü ve En İyi Satış Pazarlama kategorisi  3.lük Ödülü;Eyüboğlu Koleji öğrencilerinin aldığı diğer ödüller oldu.

ŞAMPİYONLUK GETİREN PROJE 

Eyüboğlu öğrencileri sağlıklı yiyecek bulmanın zor olduğu günümüzde, insanların evlerinde kendi topraklarını üretmelerini ve o toprakta yetiştirecekleri organik yiyeceklerle beslenmelerini amaçlayan bir şirket projesi geliştirdi. Türkiye’de bir ilki hedefleyen öğrenciler, bu proje ile evlerde kompost toprak üretimini hayata geçirerek, ülkenin ileri gelen organik tarım şirketlerinden biri olmayı amaçladı. Öğrenciler tasarladıkları “Gübrecim” isimli ürünle “dar alanda yüksek verim” hedefinden hareket ederek modern kent insanına sürdürülebilir ve doğal bir yaşam imkanı sağlamayı hedefledi. Evlerde her gün tüketilen meyve-sebze atıkları, çay ve kahve posaları, yumurta kabukları, ekmek gibi yiyecek ve içecekleri yeniden kullanıp, faydalı ve toprağı zenginleştiren kompost gübreye dönüştüren öğrencilerin geliştirdiği “Gübrecim“ isimli ürün, yarışma jürisinin büyük ilgisini çekti. Müşterilerin ürünü kullanma sürecini takip etmek üzere websitesi, android ve apple (ios) tabanlı aplikasyon hazırlayan öğrenciler böylece kullanım aşamasında müşterilerine gübre üretimi ile ilgili her türlü bilgiyi ve teknik takip hizmetini vermeyi hedefledi. 

21-05-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş