Arama sonuçları

Gençleri MSÜ sınavına katılmaya çağırdı

Gençleri MSÜ sınavına katılmaya çağırdı

Gençleri MSÜ sınavına katılmaya çağırdı. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, gençleri, 7 Nisan'da yapılacak Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınavına katılmaya davet etti.

Akar, Milli Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu'ndaki törene katıldı. Akar, harp okulları ve astsubay meslek yüksekokullarına son dönemde yoğun ilginin olduğunu belirtti. Akar, bunu milletin Türk Silahlı Kuvvetlerine gösterdiği teveccühün göstergesi olarak nitelendirdi.

GENÇLERİ MSÜ SINAVINA KATILMAYA ÇAĞIRDI

Akar, 2018'de MSÜ'den 3 bin 79 subayın mezun olduğunu, üniversitede toplam 4 bin 747 astsubayın eğitim gördüğünü anlattı. Akar, mevcut eğitim öğretim yılında ise 3 bin 370 subay adayı ile 3 bin 938 astsubayın eğitimini sürdürdüğünü kaydetti.

"Sayısal sıkıntımız olmayacak şekilde her türlü tedbir alındı, alınmaya devam edilmektedir" diyen Akar, gösterilen ilginin kendilerini memnun ettiğini bildirdi. 

SINAV 7 NİSAN'DA YAPILACAK

MSÜ Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı'nın 7 Nisan 2019'da yapılacağını anımsatan Akar, bu sınavlara başvuruların 27 Şubat'a kadar ÖSYM tarafından alındığını söyledi.

Akar, şöyle dedi: "Ülkemizin hak ve menfaatlerini korumak ve kollamak, asil milletimizin egemenlik ve bağımsızlığını, kutsal vatan topraklarının güvenliğini sağlamak ve TSK'nın bir mensubu olmak, 21. yüzyılda subay, astsubay, komutan ve asker olmak için gençlerimizi sınavlara davet ediyoruz, kendilerini bekliyoruz."

Törene, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Alpaslan Kavaklıoğlu, MSÜ Rektörü Erhan Afyoncu ile askeri öğrenciler ve diğer ilgililer de katıldı.

21-01-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş