Arama sonuçları

Gençlerin yöneticisinden beklentisi: Dürüstlük

Gençlerin yöneticisinden beklentisi: Dürüstlük

Gençlerin yöneticisinden beklentisi: Dürüstlük ve adalet. Edenred’in IPSOS ile birlikte gerçekleştirdiği ve 15 ülkeyi kapsayan “Barometre 2016” araştırma sonuçlarına göre, çalışanlar ideal yöneticide en çok dürüstlük ve adalet arıyor. Araştırmada, yöneticilerin çalışanlarını dinlemesi ve yeri geldiğinde takdir edebilmesi de ideal yöneticide bulunması gereken nitelikler olarak sıralanıyor. 

Türkiye’de 600 binden fazla çalışanın kullandığı Ticket Restaurant yemek kartlarıyla bilinen Edenred’in katkılarıyla düzenlenen araştırma, İPSOS araştırma şirketi tarafından 15 ülkede, 14 bin çalışanın katılımıyla gerçekleştirildi. Türkiye’den de 800’ü aşkın çalışanın katıldığı Barometre 2016 araştırması sonuçlarına göre, çalışanlar ideal yöneticide bulunması gereken özellikleri tanımlarken ilk sıraya adalet ve dürüstlüğü koyuyor.

30 YAŞ ALTI İLGİ DE BEKLİYOR

Araştırma sonuçları, dünyadaki genç çalışanlar arasında ülkelere göre büyük fark olmadığını gösterirken; daha güvenilir ve destekleyici bir ortamda çalışmanın, daha motive edici olduğunu ortaya koyuyor. Araştırmada yer alan bir başka çarpıcı sonuç ise, 30 yaş altındaki yöneticiler için liderlik, güven, yeni fikirler üretme ve bilgiyi paylaşma becerisi 30 yaş üstü yöneticilere göre daha zor

ÖDÜL SİSTEMİ ÖNERİLER ARASINDA YER ALIYOR

Araştırmaya göre, yeteneği yönetmek, çalışanlarla ilgilenmek ve değişimi yönetmek şirketlerin en sık karşı karşıya kaldıkları zorluklar olarak dikkat çekiyor.

Araştırma, çalışanların beklentileri hakkında da bilgi veriyor. Sonuçlar; ödül sistemi, gelişme imkanı ve yöneticinin çalışana gösterdiği ilginin özellikle 30 yaş altı çalışanların en büyük beklentileri arasında yer aldığını gösteriyor.

01-12-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş