Arama sonuçları

GREAT Bursu ile Birleşik Krallık’ta okuyun

GREAT Bursu ile Birleşik Krallık’ta okuyun

GREAT Bursu ile Birleşik Krallık’ta okuyun. British Council’ın Birleşik Krallık’tan 9 üniversite ile birlikte hayata geçirdiği GREAT Burs Programı 17 öğrenciye lisans ve lisansüstü burs olanağı sunuyor. Burs toplamı ise 350 bin Sterlin.

British Council'ın Birleşik Krallık'ın önde gelen 9 üniversitesi ile birlikte başlattığı GREAT Burs Programı, Türkiye'den daha fazla öğrenciye Birleşik Krallık'ta yükseköğrenim olanaklarına erişim fırsatı sunuyor.

GREAT BURSU İLE BİRLEŞİK KRALLIK’TA OKUYUN

17 farklı lisans ve lisansüstü burs olanağı sunan GREAT Burs Programı, öğrencilere toplamda 350 bin Sterlin destek sağlıyor. Okulların yıllık ücretlerini kapsayacak burslar 12 bin 500 ile 26 bin Sterlin arasında değişiyor.

Burslar, Birleşik Krallık'ta lisans veya lisansüstü eğitim alma amacıyla finansal destek arayan Türk öğrencilere fırsat sunmak için yaşama geçirildi.  Burs programı, üç lisans, 13 yüksek lisans ve bir doktora programının bir yıllık eğitim ücretini kapsıyor. Öğrenciler, İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda’daki 9 üniversitenin sunduğu mühendislik, hukuk, işletme, sanat ve tasarım, biobilimler, bilgi teknolojileri ve daha pek çok alandaki eğitim programlarına başvurabilirler.

BURSLARA BAŞVURU İÇİN SON TARİH NEDİR?

GREAT Burs Programı’nda, Türkiye için son başvuru tarihleri ve başvuru kriterleri üniversite özelinde değişiklik gösteriyor. Detaylar ile ilgili British Council web sitesi https://www.britishcouncil.org.tr/study-uk/scholarships-financial-support/great-scholarships-2019 üzerinden, her bir üniversitenin burs sayfası takip edilerek bilgi alınabilir. Burs kazanan öğrenciler, başvuru yaptıkları üniversiteler tarafından bilgilendirilecek.

HANGİ ÜNİVERSİTELER BURS VERİYOR?

- Arts University Bournemouth

- Coventry University

- Loughborough University

- Swansea University

- Ulster University

- University of Bradford

- University of Bristol

- University of Glasgow

- University of Warwick

07-01-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş