Arama sonuçları

Havza MTAL'de EBA platformuna ders videosu çekimleri sürüyor

Havza MTAL'de EBA platformuna ders videosu çekimleri sürüyor

Milli Eğitim Bakanlığı'nın uzaktan eğitim programı amacıyla kurduğu TRT-EBA TV platformuna Havza Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) tarafından ders programı hazırlanıyor.

Genel koordinatör Erdem Ünal, makine teknolojileri alanı öğretmeni Kadir Dinler, bilişim teknoloji öğretmenleri Burak Eskitürk ve Serkan Beder tarafından makine teknolojileri alanı Ar-Ge ve kalite kontrol dersi için müfredat üzerinden ders çekimlerine devam ediliyor.

Havza Makbule Yusuf Ölçer Yatılı Bölge Ortaokulu'nda oluşturulan stüdyo sınıfta çekim yapan öğretmenlere çekimler öncesi teknik eğitim de verildi.

36 BÖLÜMDEN 27'Sİ TAMAMLANDI

Yaklaşık 6 aydır süren ders çekimlerinde 36 bölümün 27'si tamamlandı.

Çekimleri tamamlanan dersler ilk olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde oluşturulan komisyon, ardından Milli Eğitim Bakanlığı tarafından incelendikten sonra EBA TV platformunda yayınlanmaya başlıyor.

Ders çekimleri hakkında bilgi alan Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam, böylesi büyük bir projenin parçası olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, şöyle dedi:

"Havza Milli Eğitim Müdürlüğü olarak geleceğimizin teminatı olan çocuklarının eğitimine destek olmaktan ötürü gururluyuz. 6 aydır yoğun şekilde çekimlere emek veren Havza MTAL öğretmenlerimize ve emeği geçenlere teşekkür ederim."

08-06-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş