Arama sonuçları

'Hayatım Eğitim’ geliri ile kız çocuklarını destekleyecek

'Hayatım Eğitim’ geliri ile kız çocuklarını destekleyecek

‘Hayatım Eğitim’ geliri ile kız çocuklarını destekleyecek. Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları (BUEK) Başkanı Enver Yücel’in otobiyografi türünde yazdığı ‘Hayatım Eğitim’ kitabından elde edilecek gelir kız çocuklarının eğitimi için bağışlanacak.

Dershane ile eğitim sektörüne giren Uğur Okulları ile Bahçeşehir Koleji, Bahçeşehir Üniversitesi’ni kuran eğitim sektörünün duayenlerinden Enver Yücel “Hayatım Eğitim” adlı otobiyografi yazdı.

‘HAYATIM EĞİTİM’ GELİRİ İLE KIZ ÇOCUKLARINI DESTEKLEYECEK

 

Yücel’in İlkokul hayatından, Haydarpaşa Lisesi’ne ve Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları’na kadar uzanan zorlu yolculuğunu anlattığı ‘Hayatım Eğitim’ kitabının geliri, kız çocuklarının eğitimine bağışlanacak. Kitap bu anlamda, okuyucuyu sosyal sorumluluk projesine de dahil etmiş olacak.

Yücel, dünya çapında eğitime sağladığı katkılardan dolayı, 2014 yılında BM Genel Sekreteri Ban Ki Moon tarafından verilen “Küresel Eğitime Katkı Ödülü”nü alan ilk Türk ismi oldu. Anılarını topladığı kitabı satışa çıkan Yücel,. kadınların toplumun her alanına katkı sunduklarını vurguladı.

Yücel, şöyle konuştu:

“Kız çocuklarımızın hak ettikleri eğitimi almalarının, kadınlarımıza çağın gerektirdiği tüm görevleri üstlenmeleri ve başarmaları için ışık dolu yollar açacağına inanıyorum. Bu inançla, bir sosyal sorumluluk projesi olarak kitabım ‘Hayatım Eğitim’in bütün gelirinin kızlarımızın eğitiminde kullanılmasına karar verdim. Bu gelirin, eğitim basamaklarında kızlarımıza fırsatlar ve olanaklar oluşturacağını bilmek, mutluluk verici.”

01-10-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş