Arama sonuçları

Hedef 2023’e kadar 18 bin kabin memuru

Hedef 2023’e kadar 18 bin kabin memuru

Hedef 2023’e kadar 18 bin kabin memuru. En fazla yolcu taşıyan havayolu şirketlerinden biri olan Türk Hava Yolları’nın (THY) Kabin Eğitim Müdürü Yonca Ceylan Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu öğrencileri ile buluştu. Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri Programı’nın davetlisi olarak öğrencilerle bir araya gelen Ceylan, Türk Hava Yolları’nın üniversite ve yüksekokul mezunları için sunduğu kariyer fırsatları hakkında bilgi verdi. 

Ceylan, THY’de mevcut kabin memuru sayısının 10 bin olduğunu belirterek, hedefin 2023yılına kadar bu sayıyı 18 bine çıkarmak olduğunu söyledi. Kabin memuru işe alım süreçleri ve kurumun kabin ekiplerinden beklentileri hakkında da öğrencilere bilgi veren Ceylan, kabin eğitiminin önemine dikkat çekti. 

KABİN MEMURLARI NASIL EĞİTİLİYOR?

Kabin memuru adaylarının uçakta olabilecek tüm olumsuz ya da zorlayıcı koşullara karşı eğitim aldıklarının altını çizen Ceylan, geçtiğimiz günlerde kabin ekibinin uçakta gerçekleştirdiği doğumu da hatırlattı. Ceylan kabin memuru eğitim içeriklerinde doğum operasyonuna da yer verildiğini söyleyerek, bütün kabin memurlarının bu eğitimden geçirildiğini dile getirdi.

 

22-04-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş