Arama sonuçları

Hem Fransızca hem de sanat dersleri var

Hem Fransızca hem de sanat dersleri var

Her yıl binlerce öğrenci Fransa’da yaz okulu programlarına katılıyor. Hem Fransızcalarını geliştiren öğrenciler hem de Fransız kültürünü yerinde görüyor. Fransa’daki yaz okulları ile ilgili sorularımızı Kare Eğitim Yurtdışı Direktörü Olcay Erten yanıtladı.

YAZ OKULLARINA HANGİ YAޞ GRUBU ÖОRENCİLER GİDEBİLİYOR?

Genellikle 10 – 17 yaşları arasında öğrenciler katılıyor.

YAZ OKULLARI PROGRAMLARININ İÇERİĞžİ NEDİR?

Programlar genellikle sabahtan öğlene kadar Fransızca, öğleden sonraları ise aktiviteler ve geziler şeklinde düzenlenir. Derslerin dışında arta kalan zamanda sunulan aktiviteler arasında spor etkinliklerinin yanı sıra, sanata ve dansa yönelik aktiviteler de yer alıyor. Yaz okulu programlarına katılan öğrenciler 18 yaşın altında oldukları için güvenliklerine özen gösterilir. Öğrenciler izin almadan okuldan ya da konakladıkları ailelerin yanından ayrılamazlar.

KAÇ HAFTALIK PROGRAMLAR VAR?

Yaz okulu programları genellikle 3 ile 6 hafta arasında değişiyor. Bazı okullarda genel Fransızca eğitiminin yanı sıra dil sınavlarına hazırlık için seçmeli dersler de yer alıyor. Dersler diyaloglar, oyunlar, bulmacalar, drama  gibi öğrencilerin pratik yapmalarını sağlamaya yönelik hazırlanıyor.

HANGİ KENTLERDE YAZ OKULLARI VAR?

Fransa’da tercih edilen yaz okulları Paris, Nice, Cannes, Antibes kentlerinde.

FRANSA YAZ OKULU ÜCRETİ NEDİR?

Ücretler yaz okullarının bulunduğu şehire ve programların yoğunluğuna göre değişiklik gösteriyor. Ancak 2 hafta için aile yanı konaklamalı ve haftada 20 ders Fransızca eğitimin bedeli her şey dahil 1200 Euro civarında.  3 haftalık programların ücretleri ise yaklaşık 1650 Euro. Yurtta konaklama tercih edildiğinde bu ücretler 300 ile 400 Euro arasında artıyor.

02-05-2015


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş