Arama sonuçları

Her öğrenciye özel yetkinlik programı

Her öğrenciye özel yetkinlik programı

Her öğrenciye özel yetkinlik programı. Beykoz Üniversitesi, Yetkinlik Geliştirme Programı’nı hayata geçirdi. Her öğrenciye özel uygulanan program iş dünyasının da talep ettiği yetkinlikleri öğrencilerine kazandırmayı amaçlıyor. 

Bu yetkinlikler şöyle sıralanıyor: Sorunları analiz edebilme ve çözebilme, liderlik, başkaları ile uyum içerisinde çalışabilme, etik ve sosyal sorumluluk, yazılı ve sözlü iletişim, eleştirel düşünebilme, sorumluluk alma ve bağımsız çalışabilme, küresel bakış açısı geliştirme, yaratıcı ve yenilikçi düşünce geliştirme, girişimcilik, değişime ayak uydurabilme, yaşam boyu öğrenme ve kişisel gelişim.

 

HER ÖĞRENCİYE ÖZEL YETKİNLİK PROGRAMI 

 

Yetkinlik Geliştirme Programı; Ölçme Değerlendirme, Yetkinlik Derslerine Katılım ve Yetkinlik Sertifikası olmak üzere toplamda 3 aşamadan oluşuyor. Öğrencilere önce Enneagram Metodolojisi ile 25 dakikalık bir test uygulanıyor. 

Beykoz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman bu metodolojiyle ilgili şunları söylüyor: "Kişilik tipleri temelde belirgin bir biçimde birbirinden ayrılan 9 farklı düşünme, hissetme ve eyleme geçme kalıbından oluşuyor. Bu 9 kalıbın her biri, sınırları açık ve net bir biçimde çizilmiş algılama filtrelerine dayanıyor. Bunlar, dikkatinizi neye yönelttiğinizi ve enerjinizi nasıl kanalize ettiğinizi belirleyen filtrelerdir."

 

‘9 nokta’ anlamına gelen Enneagram Metodolojisi ile her öğrencinin kişilik tipleri ortaya çıkarılıyor ve raporu da öğrencilerle paylaşılıyor. Güçlü ve iyileştirmeye açık alanları belirlenen öğrenciler ile yapılan görüşmeler sonucunda, öğrencinin üniversite hayatı boyunca izleyeceği yol haritası belirleniyor.

 

ÖĞRENCİ YETKİNLİK KREDİSİ ALIYOR

 

Öğrenciler, kendileri için belirlenen program çerçevesinde alanında uzman, belirli yetkinliklere sahip ve iş dünyasından gelen kişiler tarafından 2 dönem, 1 kredi, 1 AKTS’likyetkinlik dersi alıyor. Dersler, Beykoz Gelişim’in konferans, seminer ve atölyeleriyle de destekleniyor. Üniversite eğitimini tamamlayan öğrencilere mezun olurken diplomalarının yanı sıra Yetkinlik Sertifikaları da veriliyor. 

 

05-04-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş