Arama sonuçları

Her yıl neden sınava girmek zorundalar?

Her yıl neden sınava girmek zorundalar?

Her yıl neden sınava girmek zorundalar? İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu göre atanamayan bir öğretmenin, atanmak için her yıl Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) girmek zorunda olduğunu söyledi. Dervişoğlu, bu yüzden adayların her yıl 225 TL ödemek zorunda olduklarını vurguladı.

TBMM Genel Kurulu’nda yerinden söz alan İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla kamu görevlerine ilk kez atanacaklara ilişkin bir değişikliğin hayata geçirildiğini hatırlattı.

HER YIL NEDEN SINAVA GİRMEK ZORUNDALAR?

Düzenlemeye göre atanamayan bir öğretmenin, atanmak için her yıl çme Sınavı'na (KPSS) girmek zorunda olduğunu anlatan Dervişoğlu, bu nedenle öğretmen adaylarının KPSS'ye 225 lira ödemeleri gerektiğini söyledi.

Dervişoğlu, atanamadıkları için geçim sıkıntısı çeken öğretmen adaylarına bu külfetin yüklenmemesi gerektiğini vurguladı. Dervişoğlu, şöyle dedi:

"Sayın Milli Eğitim Bakanından önlük ve zil sesi tanıtımlarından vakti kalırsa atamayan öğretmenlerimizin sorunlarıyla da ilgilenmesini bekliyoruz."

12-11-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş