Arama sonuçları

Hukuk mezunlarına mesleğe geçiş sınavı gelmeli: Zor sınav olmalı

Hukuk mezunlarına mesleğe geçiş sınavı gelmeli: Zor sınav olmalı

Hukuk mezunlarına mesleğe geçiş sınavı gelmeli: Zor sınav olmalı. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, hukuk alanındaki mesleklere giriş sınavının bir an önce getirilmesi gerektiğini söyledi.

Feyzioğlu, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen 2019-2020 Adli Yıl Açılış Töreni'nde konuştu. Feyzioğlu,  yeni adli yılın tartışmaların değil, barış ve huzurun müjdecisi olmasını temenni etti.

HUKUK MEZUNLARINA MESLEĞE GEÇİŞ SINAVI GELMELİ: ZOR SINAV OLSUN

Yargı Reformu Strateji Belgesi'nde yer alan hedef ve amaçları anlatan Feyzioğlu, şöyle dedi:

"Hukuk alanındaki mesleklere giriş sınavı bir an önce getirilmelidir. Bilgiyi ölçen, zor bir sınav olmalıdır. Böylece hukuk fakültelerinin eğitim öğretim seviyelerini çağın gereklerine uygun hale getirmeleri sağlanacaktır."

Feyzioğlu, Yargı Reformu Strateji Belgesinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün destekleriyle, her kesimin katkısıyla hazırlandığını belirtti.

Stajyer avukatlara, avukat yanında ücretli ve sigortalı çalışma imkanı getirilmesini isteyen Feyzioğlu, uyuşmazlıkların doğmadan önlenmesini hedefleyen koruyucu avukatlık uygulamalarının da geliştirilmesini talep etti.

02-09-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş