Arama sonuçları

İELEV Akademik Kurul Başkanı Prof. Dr. Erkut: Biz hazırız

İELEV Akademik Kurul Başkanı Prof. Dr. Erkut: Biz hazırız

İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı (İELEV) Akademik Kurul Başkanı ve MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Erkut, TEOG’un kaldırılmasının öğrencilerin lehine olduğunu ve İELEV’in kendi sınavlarını yapmaya veya diğer özel okullar ile birlikte ortak bir sınav düzenleyerek öğrenci almaya hazır olduklarını söyledi. 

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sisteminin kaldırılması ile ilgili İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı Başkanlığından yapılan açıklamada vakfın Akademik Kurul Başkanı ve MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Erkut’un görüşlerine yer verildi.  

“İELEV Okulları hiçbir dönemde kendilerini birer “TEOG okulu” olarak nitelendirmemişlerdir. Öğrencilerimizi çoktan seçmeli sınavlar yerine yaşama ve üniversiteye hazırlayabilmek amacıyla “tam öğrenmeyi” sağlamaya, yetkinlik ve becerilerini geliştirmeye özen gösterdik” ifadelerini kullanan Erkut, TEOG ’un Türk eğitim sistemine zarar verdiğini söyledi. Erkut, açıklamasını şöyle sürdürdü: “TEOG’un kaldırılmasının öğrencilerimizin lehine olduğu görüşündeyiz. Sayın Müsteşarın demeçlerinden anladığımız kadarıyla liseye öğrenci yerleştirme süreci için düşünülen yöntemlerden birisi liselerin kendi sınavlarını yapmalarıdır. İELEV olarak kendi sınavımızı yaparak veya diğer özel okullar ile birlikte ortak bir sınav düzenleyerek öğrenci almaya hazır olduğumuzu kamuoyu ile paylaşmak isteriz.”

20-09-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş