Arama sonuçları

İki bölüme Spor Bilimleri Derneğin'nden akreditasyon

İki bölüme Spor Bilimleri Derneğin'nden akreditasyon

Atatürk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği ile Antrenörlük Eğitimi bölümleri Spor Bilimleri Derneğince akredite edildi.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, Spor Bilimleri Derneği'ne bağlı Spor Bilimleri Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Kurulunca (SPORAK) yapılan incelemeler sonucunda Spor Bilimleri Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği ile Antrenörlük Eğitimi bölümlerinin normal öğretim lisans programları 2 yıl süreyle akredite olmaya hak kazandı.

Mevcut eğitim programlarının ilerletilmesi, sürekli iyileştirilmesi ve yeni programların geliştirilmesi konularında yönlendirici rol oynamak amacıyla süreci takip eden kurul, ikinci yılın sonunda ara değerlendirme sonucuna göre bu sürenin 3 yıl daha uzatılabilmesinin uygunluğuna karar verdi.

"AKREDİTASYON SÜREÇLERİNE BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ"

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Yeni Nesil Üniversite Tasarım ve Dönüşüm Projesi" kapsamında üniversite bünyesinde verilen eğitim kalitesinin tescillenmesi açısından akreditasyon süreçlerine büyük önem verdiklerini belirtti.

Diğer fakültelere olduğu Spor Bilimleri Fakültesi'ne de gereken desteği verdiklerini aktaran Çomaklı, şunları kaydetti:

"Yükseköğretim kurumlarının yüksek standartlarını garanti etmeleri ve sürekli geliştirerek kaliteyi artırmaları açısından akredite önemlidir. Bu çalışmalarımız sonucunda ilgili bölümlerimizin akredite olmasından büyük mutluluk duyuyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."

Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necip Fazıl Kishalı ise bölümlerinin akredite olmasından dolayı mutlu olduklarını bildirdi.

Süreçte kendilerine destek olan üniversite yönetimine teşekkür eden Kishalı, şöyle dedi: "Gerek donanımlı öğretmenler yetiştirmek gerekse de milli sporcuların yeteneklerini geliştirmek amacıyla kaliteden ödün vermeden eğitimine devam eden Spor Bilimleri Fakültesinin iki bölümünün akredite olmasından dolayı oldukça mutlu olduk. Fakültemizin eğitim-öğretim niteliğini yükselterek alanında aranan spor insanları yetiştirme vizyonu çerçevesinde Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği ile Antrenörlük Eğitimi programlarımız akredite edilme başarısı göstermiştir."

20-10-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş