Arama sonuçları

İkinci Serbest Kayıt Dönemi: Taban puan ve kontenjanlar

İkinci Serbest Kayıt Dönemi: Taban puan ve kontenjanlar

İkinci Serbest Kayıt Dönemi: Taban puan ve kontenjanlar. Aralarında Amerikan, İtalyan, Fransız, Alman ve Avusturya liselerinin de yer aldığı yabancı özel okullarda iki ön kayıt kesin kayıt döneminin ardından ilk serbest kayıt dönemi de bitti.

LGS puanıyla öğrenci alan okullarda 9 Temmuz Pazartesi günü ikinci serbest kayıt dönemi başlayacak. Okullar serbest kayıt döneminde ön kayıt ve kesin kayıt saatlerini kendileri sitelerinden ilan edecek.

İKİNCİ SERBEST KAYIT DÖNEMİ: PUAN VE KONTENJANLAR

LGS puanıyla öğrenci alan özel okullarda artık serbest kayıt dönemine geçildi. Bu dönemde okullar sabah asil, öğleden sonra da yedek listelerini açıklayacak. Serbest kayıt dönemini özel okullardan isteyenler 13 Temmuz’a kadar sürdürebilecek. Bu süre içerisinde sürekli okulların sitesinden puan ve kontenjan değişimlerini takip etmek gerekiyor. Kontenjanı dolu okullarda bile kayıt çekme nedeniyle boş kontenjanlar olabilecek.

İKİNCİ SERBEST KAYIT DÖNEMİNE GİRİYORLAR

İşte ikinci serbest kayıt dönemi için okulların puan ve kontenjanları:

Amerikan Robert Lisesi: Kız ve erkek öğrenciler için taban puanını ilk kayıt dönemi için 450 olarak açıkladı. İlk kayıt döneminde 97 kız 97 erkek olmak üzere toplam 194 kontenjanını doldurdu. İlk serbest kayıt döneminde de okulda boş kontenjan yok. Kayıt çekme nedeniyle oluşabilecek olası bir boş kontenjan internet sitesinden açıklanacak. 

Alman Lisesi: İlk taban puanını 440 olarak açıkladı. İkinci ön kayıt dönemin için de taban puanı 440 oldu. İkinci kayıt dönemine girerken okulda 130 kontenjanın 2'si boş kaldı. Bu kontenjanlar da ikinci kayıt döneminde doldu. İlk serbest kayıt döneminde de okulda boş kontenjan yok. Kayıt çekme nedeniyle oluşabilecek olası bir boş kontenjan internet sitesinden açıklanacak. 

Üsküdar Amerikan Lisesi: İlk kayıt dönemi için taban puanını hem kız hem erkek öğrenciler için 440 olarak açıkladı. 88 kız, 88 erkek toplam 176 kontenjanından kızlarda açık 34 erkeklerde ise 13 kaldı.  İkinci kayıt dönemi için erkek öğrencilerde puan 440, kız öğrencilerde 438 oldu. Serbest kayıt dönemi için ise puanı kızlarda 433 boş kontenjanı 29 olurken, erkek öğrenciler için puanı 439, boş kontenjanı ise 3. İlk serbest kayıt döneminde okulun kontenjanı doldu. Olası bir boş kontenjan internet sitesinden açıklanacak. 

Sankt Georg Avusturya Lisesi: Lise bölümü için ilk kayıt dönemi puanı 440 oldu. İkinci kayıt dönemi için puanı 430 olurken, 88 kontenjanın 68’i boş kalmıştı. Serbest kayıt dönemine lise bölümü için 36 boş kontenjan var. Okulun ticaret bölümü taban puanı birinci kayıt için 430 oldu, ikinci kayıt dönemi için puanı 420 oldu, boş kontenjan 16 olurken, serbest kayıt dönemi için puanı 380, boş kontenjanı da 15. İlk serbest kayıt döneminin ardından taban puan ve kontenjanda değişiklik olmadı.

FRANSIZ LİSELERİNDE BOŞ KONTENJAN VAR MI?

Saint Joseph Fransız Lisesi: Birinci kayıt dönemi için taban puanı 410 oldu. İkinci kayıt dönemi için taban puanını değiştirmedi. İlk kayıt döneminde 216  kontenjanı doldu. Serbest kayıt döneminde de boş kontenjan yok. Puanı da aynı 410 kaldı. İkinci ön kayıt döneminde de boş kontenjan ve taban puanda değişiklik yok.

Saint Michel Fransız Lisesi: İlk kayıt dönemi için puanı 390 oldu. Toplam 120 kontenjandan 99’u açık. İkinci kayıt dönemi için puanını değiştirmedi. Serbest kayıt dönemine 380 taban puan ve 101 boş kontenjanla girdi. İkinci serbest kayıt dönemi için taban puanı 365, boş kontenjan 74.

Sainte Pulcherie Fransız Lisesi: İlk kayıt dönemi için taban puanını 390 olarak açıkladı. 94 kontenjanı doldu. İkinci kayıt dönemi için de puanı değişmedi. Serbest kayıt dönemine 5 boş kontenjanla girdi. İkinci serbest kayıt dönemi için taban puanı değişmedi. Lisede boş kontenjan yok.

Notre Dame De Sion Fransız Lisesi: İlk kayıt dönemi puanı 405 oldu. İkinci kayıt dönemi için de puanı değişmedi. 140 kontenjanın 28'i boş kalmıştı. Serbest kayıt dönemi için okulun puanı 400 oldu. Serbest kayıt dönemine 28 boş kontenjanla girdi. İkinci serbest kayıt dönemi için puanı 397. Boş kontenjan 2.

Saint Benoit Fransız Lisesi: İlk kayıt dönemi için puanını 393 olarak açıkladı. 156 kontenjanından 20’si boş kaldı. İkinci kayıt dönemi için taban puanı aynı kaldı. Serbest kayıt dönemi için de taban puanını değiştirmedi, boş kontenjan ise 8 oldu. İkinci serbest kayıt dönemi için puanı değişmedi, 390 olarak kaldı. Boş kontenjan ise 19.

Galileo Galilei İtalyan Lisesi: İlk kayıt dönemi için puanını 390 olarak açıkladı. 58 kontenjanının 41’i boş. İkinci kayıt dönemi için taban puanını değiştirmedi. Serbest kayıt dönemi için okulun puanı 385 oldu. Okulda 53 kontenjan boş. İkinci serbest kayıt dönemi için taban puan 370, boş kontenjan 47.

İtalyan Lisesi: İlk kayıt dönemi için puanı 390 oldu. 84 kontenjandan 49’u boş kaldı. İkinci kayıt dönemi için puanı 385 oldu. Serbest kayıt dönemi için boş kontenjanı 35. Serbest kayıtta puanı 380 ve üzerindeki öğrencilerin ön kayıtları alınacak. İkinci kayıt dönemi için taban puanı 380, boş kontenjan 22.

İSTANBUL DIŞINDAKİ LİSELERDE KAYITLAR

İzmir Amerikan Koleji: İlk kayıt dönemi için taban puanı 404 oldu. 182 kontenjanın 63’ü boş. İkinci kayıt dönemi için taban puan 392 oldu. Serbest kayıt dönemi için puanı 383 olurken, boş kontenjan 23. İkinci serbest kayıt döneminde boş kontenjan yok.

İzmir St. Joseph Fransız Lisesi: İlk kayıt dönemi taban puanı 330 oldu. 72 kontenjanını doldurdu. İkinci kayıt dönemi için de puanı aynı. Serbest kayıt dönemi için puanı aynı, boş kontenjan ancak kayıt çekme durumunda oluşacak. İkinci serbest kayıt dönemi için de boş kontenjan bulunmuyor.

Tarsus Amerikan Koleji: İlk kayıt dönemi puanı 384 oldu. 60 kız 60 erkek 120 kontenjan var. İkinci kayıt dönemi için puanı kızlarda 368, boş kontenjan 27, erkeklerde puan 370 ve boş kontenjan 11. Serbest kayıt dönemi için puanı kızlarda 350, boş kontenjan 18. Erkeklerde taban puan 360, boş kontenjan ise 9. İkinci serbest kayıt dönemi için boş kontenjanı bulunmuyor.

08-07-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş