Arama sonuçları

İkinci YÖKDİL Sınavı başvuruları 30 Mayıs’ta başlıyor

İkinci YÖKDİL Sınavı başvuruları 30 Mayıs’ta başlıyor

İlk kez bu yıl, geçtiğimiz Mart ayında yapıl​an, mevcut Yabancı Dil Sınavı'nın (YDS) yanında fen ve mühendislik, sosyal ve beşeri bilimler ile sağlık alanlarında, adayların yeterliliğini belirlemeye yönelik YÖKDİL Sınavı'nın ikincisi için başvurular 30 Mayıs'ta başlayacak. 

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada ikinci YÖKDİL Sınavı ile ilgili detayları adaylarla paylaştı. Saraç, 9 Temmuz'da yapılacak ve İngilizce'ye ek olarak "Arapça, Almanca ve Fransızca" dillerinde de yapılacağını hatırlatarak şu ifadeleri kullandı: 

"Değerli arkadaşlar, bildiğiniz üzere sizlerden gelen talepler üzerine 2. YÖKDİL Sınavının 09 Temmuz 2017 tarihinde gerçekleştirilmesine ve İngilizce’ye ek olarak “Arapça, Almanca ve Fransızca” dillerinde de yapılmasına karar vermiştik.

09 Temmuz’da gerçekleştireceğimiz 2. YÖKDİL Sınavının başvuruları 30 Mayıs – 09 Haziran 2017 tarihleri arasında alınacaktır. 2.YÖKDİL Sınavı ilk kez İngilizce’ye ek olarak “Arapça, Almanca ve Fransızca” dillerinde de yapılacaktır. Akademinin onlarca yıldır talebi ve beklentisi olan, “alana özgü" tek dil sınavı niteliğindeki YÖKDİL’inikincisini gerçekleştirecek olmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Öğrenci ve akademisyen dostu “Yeni YÖK” olarak, gerçekleştireceğimiz 2.YÖKDİL Sınavının akademimize hayırlı olmasını dileriz."

BU YIL ÜÇ, DİĞER YILLARDA İKİ KEZ

YÖK Başkanı Saraç, geçtiğimiz Nisan ayında yaptığı YÖKDİL Sınavı ile ilgili düzenlemelere yönelik açıklamada YÖKDİL Sınavı'nın bu yıla mahsus olmak üzere üç defa yapılacağını, bu yıldan sonra doçentlik ve lisansüstü takvimleri de dikkate alınarak yılda iki defa yapılacağını açıklamıştı. Buna göre YÖKDİL Sınavı'nın üçüncüsünün ise Kasım ayı içerisinde gerçekleştirilmesi planlanıyor.

24-05-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş