Arama sonuçları

İKÜ ile İSOV staj için işbirliği yaptı

İKÜ ile İSOV staj için işbirliği yaptı

İKÜ ile İSOV staj için işbirliği yaptı. İstanbul Kültür Üniversitesi İKÜ Meslek Yüksekokulu ile İstanbul SanayiOdası Vakfı (İSOV) arasında, üniversite-sanayi işbirliklerinin önünü açan staj anlaşmalarının yer aldığı bir protokol imzalandı. 

İKÜ İLE İSOV STAJ İÇİN İŞBİRLİĞİ YAPTI

Meslek Yüksekokulu programlarında üniversite-sanayi işbirliğine önem veren İKÜ, İSOV ile imzaladığı protokol aracılığıyla sektörel eğitimin desteklenmesine yönelik önemli bir adım daha atmış oldu. İKÜ Rektörü Prof. Dr. Erhan Güzel ile İSOV Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan’ın imzaladığı protokol kapsamında öğrencilerin zorunlu stajlarını İSOV üyesi firmalarda yapması sağlanacak; mezuniyet sonrasında da yine İSOV üyesi firmalarda istihdam edilebilmeleri için gerekli girişimlerde bulunulacak. Bunun yanı sıra İKÜ’de, İSOV pilot okul öğrenci ve öğretmenleri ile İSOV üyelerinin ihtiyaçları doğrultusunda eğitim programları düzenlenecek; firmalar ve pilot okullarla birlikte ortak projeler gerçekleştirilecek.Yine İSOV pilot okullarında eğitimi verilen alanlara uygun yüksekokul bölümleri açılması için çalışmalar yürütülecek, gerektiğinde teknik eğitimleri üniversite çatısı altında gerçekleştirilecek.

ÜNİVERSİTE SANAYİ İŞBİRLİĞİ

Üniversite-sanayi işbirliği açısından önemli bir adım olarak değerlendirilen toplantıda, İSOV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Cengiz Kaya ve Halil Demirkaya ile İKÜ Meslek Yüksekokulu öğretim üyeleri de hazır bulundu.

08-09-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş