Arama sonuçları

İlkokul öğrencileri sabun yapmayı ve hijyeni öğrendi

İlkokul öğrencileri sabun yapmayı ve hijyeni öğrendi

İlkokul öğrencileri sabun yapmayı ve hijyeni öğrendi. Bahçelievler Fikret Yüzatlı İlkokulu öğrencileri Akten Kozmetik’i ziyaret ederek, nasıl sabun yapıldığını öğrendi. 

Bahçelievler Fikret Yüzatlı İlkokulu’ndan 30 öğrenci, “Bilim Günleri Uygulaması” kapsamında öğretmenleri Sema Çınar eşliğinde Akten Kozmetik Fabrikası’nı ziyaret etti. Öğrenciler günlük hayatta devamlı kullandıkları sabun ve şampuan gibi ürünlerin nasıl yapıldığını öğrendiler. 

Meraklı minikler, öncelikle Akten Kozmetik’in kimya mühendislerinin verdiği bilgiler eşliğinde sabun, şampuan ve krem yapımını gösteren bir çizgi film izledi. Ardından Akten Kozmetik Fabrikası’nı gezerek kozmetik ürünlerinin nasıl yapıldığınını gördü, hijyenin önemi ve iş güvenliği konusunda bilgilendirildi. 

 

İLKOKUL ÖĞRENCİLERİ SABUN YAPMAYI VE HİJYENİ ÖĞRENDİ

 

Öğrenciler, “Sabun neden kayar?”, “Saç kremleri pişiriliyor mu?”, “Burada sihir yapabilir miyiz?”, “Bu makine kaç basıyor?” gibi sorularla hem kimya mühendislerini güldürdü hem de keyifli bir gün geçirdi. Kendilerine özel yapılan ayıcıklı baskılı sabunlar ve annelerine hediyeler verildi. Akten Kozmetik Satış Müdürü Banu Çelikoba da öğrencilerin her gün kullandıkları ürünlerin nasıl üretildiğine tanıklık ettiklerini söyledi. 

 

06-01-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin