Arama sonuçları

İmam hatip öğrencileri için üniversite işbirliği

İmam hatip öğrencileri için üniversite işbirliği

Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) ile İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği protokolü yaptı. Üniversite Fen ve Sosyal Bilimler Projesi Programı uygulayan Anadolu imam hatip liselerine destek verecek.

 

Üniversitenin toplantı salonunda gerçekleştirilen protokol imza törenine, SBÜ Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, İstanbul Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, SBÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Sadrettin Pençe, Prof. Dr. Kadriye Kart Yaşar, SBÜ Genel Sekreteri Muzaffer Akdoğan, İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Nurettin Aras, SBÜ Hukuk Müşaviri Mehmet Yalçınkaya katıldı.

İMAM HATİP ÖĞRENCİLERİ İÇİN ÜNİVERSİTE İŞBİRLİĞİ

Prof. Dr. Erdöl, imzalanan protokolün her iki taraf için de hayırlı olmasını dileyerek, üniversite olarak kamu kurum ve kuruluşları ile paydaşları olan tüm kesimlerle iş birliği yaptıklarını, bu çalışmaları daha ileri boyutlara taşıyacaklarını söyledi.

Protokol İstanbul sınırları içerisinde Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Fen ve Sosyal Bilimler Projesi-Programı uygulayan Anadolu imam hatip liselerini kapsayacak. Bu liselerde yürütülen proje ve programlar SBÜ tarafından desteklenecek. Amaç, yönetici, öğretmen ve öğrencilerin başarı oranlarının yükseltilmesi ve niteliğinin artırılması.

 

11-01-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin