Arama sonuçları

İmam hatiplerde 'sanal alemde iletişim adabı' anlatılacak

İmam hatiplerde 'sanal alemde iletişim adabı' anlatılacak

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) hazırladığı yeni müfredat taslağında, Evrim Teorisi ve Darwin ile İsmet İnönü konularının kaldırılmasının ve  Atatürkçülük konusunun daraltılmasının yanı sıra tartışma yaratacak diğer düzenlemeler de yer alıyor.

Hürriyet'te yer alan habere göre imam hatiplerde 5’inci sınıf öğrencilerine adab-ı muaşeret kuralları öğretilecek. Edep-haya, konuşma, yeme-içme, yolculuk, alışveriş ve sanal âlemde iletişim adabı anlatılacak. 

OYUN VE EĞLENCE ZAMAN İSRAFI
Aynı okullarda 7’nci sınıflara İslami kuralların sanal âlemdeki ilişkilerde de geçerli olduğu öğretilecek, İslam’da oyun ve eğlence zaman israfı ile ilişkilendirilecek, şans oyunlarının haram olduğu anlatılacak.

İmam hatiplerde İslam’da giyim konusu Nur suresi 30’uncu ayetinde geçen, “Ve mü’min kadınlara söyle, bakışlarını indirsinler (haramdan sakınsınlar) ve ırzlarını korusunlar. Zahir olan kısımlar (görünen el, yüz ve ayaklar) hariç, ziynetlerini açmasınlar. Ve başörtülerini yakalarının üzerine koysunlar (örtsünler)...” ifadeleri ışığında anlatılacak. 8’inci sınıflarda günlük hayatın düzenlenmesinde dini hükümlerin önemine değinilecek, kati dini hükümleri reddetmenin küfür olduğunun altı çizilecek.

18-01-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş