Arama sonuçları

Irmak Okulları’nın şampiyonluk sevinci

Irmak Okulları’nın şampiyonluk sevinci

Irmak Okulları’nın şampiyonluk sevinci. Özel Irmak Okulları robotics takımı 28 yıldır düzenlenen ve en prestijli robot yarışmalarından biri olarak gösterilen FRC Ankara Off Season Robot Turnuvası’ndan şampiyonluk kupası ve iki ödülle döndü. 

"Zeka İçin Spor" sloganıyla düzenlenen FRC Ankara Off Season Robot Turnuvası,  Ankara’da yapıldı. "Deep Space" temasıyla gerçekleşen yarışmada senaryo gereği tahmin edilemeyen arazi ve hava şartlarının hakim olduğu bir gezegende öğrencilerin kumanda ettiği robotlar, 2,5 dakika içinde kendilerine verilen görevleri tamamlamaya çalıştı. 

IRMAK OKULLARI’NIN ŞAMPİYONLUK SEVİNCİ

Science, technology, engineering and mathematics kelimelerinin baş harflerinin birleşmesinden oluşan "STEM" tekniğini kullanılarak bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik eğitimini ön plana çıkarmayı amaçlayan yarışmada Özel Irmak Okulları robotics takımı "River Robotics";  "Borusan Robotics" ve "Eagles"  takımları ile yaptığı ittifaklaAnkara First Robotics Competition FRC şampiyonu oldu.

 "River Robotics" takımı aynı turnuvada Highest Rookie Seed ve Rookie Inspiration ödüllerine de layık görülerek yarışmadan bir şampiyonluk kupası ve iki ödülle ayrıldı.

04-12-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş