Arama sonuçları

Irmak Okulları’nda 'Aileden Topluma Barış' sempozyumu

Irmak Okulları’nda 'Aileden Topluma Barış' sempozyumu

Özel Irmak Okulları, gelenekselleşmiş “Okul Penceresinden Yansıyanlar” sempozyumunun beşincisini, 18 Şubat 2017 tarihinde Irmak Okulları Caddebostan kampusunda gerçekleştirecek.

Bu yılki teması “aileden topluma barış” olan sempozyum, “Toplumun temel taşı ailedir”  fikriyle, umutsuzluk ve yılgınlık yerine “barış” fikrini yayma ve birbirimizden destek alma amacıyla yola çıkıyor. Sempozyuma eğitimciler, psikolojik danışmanlar, psikologlar, psikiyatristler ve eğitim yöneticileri ile üniversite öğrencileri katılabilecek.

Sempozyum, Prof. Dr. Mehmet Kemal Kuşçu’nun “Dışarıdan İçeriye: Toplumsal Gerilimlerin Aile İlişkilerimize Yansımaları” konulu açılış konuşmasıyla başlayacak. Sırasıyla, Uzman Lisanslı Evlilik ve Aile Terapisti Sibel Erenel’in “Barış, Ailede ve Bireyde Başlar”, Doç. Dr. AytenZara’nın “Evdeki Barıştan Dünyadaki Barışa: Cellatlar, Kurbanlar Ve Melekler”, Prof. Dr. Fatoş Erkman’ın “Kişiler Arası Kabul – Red Kuramı ve Barış”  başlıklı sunumlarıyla devam edecek. Sempozyumun öğleden sonraki ikinci yarısında da Uzm. Psikolog Hakan Yüksek ve Uzm. Psikolog İbrahim Eke “En Zor Zanaat Barış” başlıklı bir sunum yapacak. Ardından Yrd. Doç. Dr. Neslihan Zabcı, Uzman Psikolog Hakan Yüksek, Yrd. Doç. Dr. Yudum Akyıl ve Uzm. Psikolog, Çift ve Aile Terapisti Nesteren Gazioğlu “Farklı Psikoloji Ekollerinin Aileden Çocuğa Yaklaşımı ve Müdahale Teknikleri” konusunu ele alacak.

10-02-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş