Arama sonuçları

Işık mezunları 133 yıl kutlamasında buluştu

Işık mezunları 133 yıl kutlamasında buluştu

Işık mezunları 133 yıl kutlamasında buluştu. 1885 yılında kurulan ve Ulu Önder Atatürk’ün onayıyla Işık adını alan Feyziye Mektepleri Vakfı (FMV) Işık Okulları kuruluşunun 133. yılını kutluyor. 

Türkiye’nin en köklü eğitim kurumlarından biri olan FMV Işık Okulları, kuruluşunun 133. yıl dönümünü mezunlarıyla beraber kutladı. Kuruluş yıldönümünde mezuniyetlerinin 75. 70. 50. 40. ve 25. yılını kutlayan mezunlara plaket verildi.

IŞIK MEZUNLARI 133 YIL KUTLAMASINDA BULUŞTU

Nişantaşı Kampusu'nda düzenlenen törende konuşan FMV Yönetim Kurulu Başkanı Akın Süel, gençleri "Önce İyi İnsan" olarak topluma kazandırmaya devam edeceklerini söyledi. Süel, şöyle konuştu:

 “133. yılımızda, geçmişte olduğu gibi bugün de Atatürk İlke ve İnkılapları’na sıkı sıkıya bağlı eğitim kurumumuzda, yarınlarımızı emanet edeceğimiz gençlerimizi eğitmeye, onları geleceğe hazırlamaya ve 'Önce İyi İnsan”lar olarak topluma kazandırmaya devam ediyoruz. Geçtiğimiz eğitim öğretim yılında okulumuz adına önemli çalışmalara imza attık. 2018/2019 Eğitim-Öğretim Yılı’na da yine yeniliklerle girdik. Endüstri 4.0 olarak adlandırılan yeni dönemde, sınıflarımızda bulunan etkileşimli LED ekran sayısını 75” ekranlar ile tamamlayarak yüzde 100’e çıkardık. Maker ve Bilişim Odalarını da yeni bilgisayarlar ile güncelledik.

TÜM KAMPUSLARDA PYP PROGRAMI BAŞLIYOR

Bu yıl, tüm kampuslarımızda 3 ila 12 yaşları arasındaki öğrencilerimiz için tasarlanan PYP - Primary Years Programme - Uluslararası Bakalorya İlk Yıllar Programı uygulamasına geçiyoruz.

BİLİM VE TEKNOLOJİ ÇALIŞMALARI

2018’de, bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri ve uygulamaları takip edebilmek ve teknoloji alanındaki farkındalıkları artırmak amacıyla “Eğitimde Bilim ve Teknoloji Zirvesi” ve Türkiye’nin çocuklara yönelik ilk yaratıcılık odaklı kültür ve sanat festivali olan “Yaratıcı Çocuk Festivali’’nde Bilim Atölyemiz ile yer aldık.

ATATÜRK VE TÜRK DİL DEVRİMİ

132. Yılımızda Cumhuriyetimizin kurucusu, Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili kitaplar serisinde, Atatürk’ün yazdığı “Geometri” kitabını hazırlayarak öğrencilerimize armağan ettik. 133. yılımızda ise, Türkçe öğretmenlerimizin hazırladığı “Atatürk ve Türk Dil Devrimi” kitabımızı öğrencilerimize sunuyoruz."

ÖDÜLLER VERİLDİ, KUTLAMA YAPILDI

Dr. Yusuf Ziya Efe anısına düzenlenen Matematik Yüksek Başarı Ödülü, Sacit Öncel anısına düzenlenen İyi İnsan Ödülleri, Kemal Üçyiğit Anısına Düzenlenen Kimya Başarı Ödülü, Fatma Suat Özkartal anısına düzenlenen Kız Öğrenci Başarı Ödülü ve 133. Yılında Işıklı Olmak Mektup Yarışması Ödülleri verildi.

Kutlamalar 4 kampusta gerçekleştirildi.

18-12-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin