Arama sonuçları

Işıklı Gelecekler’ projesi ile Edirne’ye destek

Işıklı Gelecekler’ projesi ile Edirne’ye destek

Işıklı Gelecekler’ projesi ile Edirne’ye destek. FMV Ayazağa Işık Lisesi - Fen Lisesi öğrencileri ‘Işıklı Gelecekler’ projesi ile Edirne’deki öğrencilere destek oldu

FMV Ayazağa Işık Lisesi - Fen Lisesi öğrencileri, Creativity (Yaratıcılık), Activity (Etkinlik) ve Service (Toplumsal hizmet) kelimelerinden oluşan, CAS programı çerçevesinde “Minik Yüreklere Işık Olalım” sloganıyla hareket ederek “Işıklı Gelecekler” projesi başlattı.

Proje, International Baccalaureate (IB) Diploma Programı kapsamında yürütülüyor. FMV Ayazağa Işık Lisesi - Fen Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri, IB modüllerinden olan CAS programı kapsamında bu yıl 10’ncubu gerçekleştirilen ve geleneksel hale gelen “Işıklı Gelecekler” projesini yürüttü.

‘IŞIKLI GELECEKLER’ POJESİ İLE EDİRNE’YE DESTEK

Proje kapsamında Edirne Tayakadın Köyü’ne bağlı Tayakadın Şehit Cem Havale İlkokulu’nda anasınıfı ve ilköğretim öğrencilerinin öğrenimine destek oldular. FMV Ayazağa Işık Lisesi- Fen Lisesi’nden 41 öğrenci ve 5 öğretmen okuldaki 100 öğrenciyle iki gün süresince çeşitli aktiviteler yaptı. Bu etkinlikler arasında İngilizce öğretici oyunlar; drama ve spor aktiviteleri; fen deneyleri, eğlenceli matematik oyunları oynandı. Ebru, maske, atık malzemelerden heykel ve farklı tekniklerde boyama etkinlikleri yapıldı.

Öğrenciler bir de kendi topladıkları kitaplarla okula kütüphane yardımında bulundu. Öğrenciler okulun ihtiyaçlarını da belirleyerek, projeye nisan ayına kadar devam etme kararı aldı.

 

17-01-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin