Arama sonuçları

‘Işıklı Sporcular’ ödül aldı

 ‘Işıklı Sporcular’ ödül aldı

‘Işıklı Sporcular’ ödül aldı. FMV Işık Okulları ve Işık Spor Kulübü’nde spor yaparak başarılı olan ve milli takım forması giyen genç sporcular ‘Işıklı Sporcular Ödül Gecesi’nde ödüllerini aldı.

FMV Erenköy Kampusu’nda yapılan törene Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkan Yardımcısı Hasan Arat da katıldı.  

'IŞIKLI SPORCULAR' ÖDÜL ALDI

FMV Yönetim Kurulu Başkanı Akın Süel yaptığı konuşmada 16 spor branşında 2 bin öğrencinin sportif faaliyetlere katıldığını söyleyerek, şunları anlattı:

“Bu öğrencilerimizden 400’ü ise lisanslı olarak liglerde ve öğrencilerimizin kulübü olan FMV Işık Spor Kulübü alt yapılarında oynama şansı yakalıyor. Sporda öncelikle fair play ruhuna sahip sporcuları yetiştiren Işıkspor Kulübü’müzde, yüzme branşında 2008 yılında Pekin'de yapılan olimpiyatlarda en genç sporcu olarak katılma hakkı elde eden bir kız bir erkek sporcumuz ve 2012 yılında Londra’da yapılan olimpiyatlara katılan 2 sporcumuz, hem Işıklıların hem de ülkemizin gururu oldu.

BURSLU OLARAK ABD VE AVRUPA'YA GİDİYORLAR

Basketbol ve yüzme branşlarında birçok sporcumuz, sporcu bursuyla ABD ve Avrupa’da eğitimlerini sürdürüyor.”

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkan Yardımcısı Hasan Arat, Işıklı sporcuları tebrik ederek, profesyonel spor hayatından verdiği örneklerle genç sporculara hayallerinden vazgeçmemelerini söyledi. Arat, şöyle konuştu:  

“Olimpiyatlarda derece almak kadar, katılmak, katılabilmek de önemlidir. Bir okulda bu kadar çok milli sporcu olması çok zordur, değerini bilmemiz gerekir. Bu hayali gerçekleştiren FMV Işık Okulları’na Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkan Yardımcısı ve bir spor adamı olarak teşekkür ediyorum.” diye konuşmasını sonlandırdı.

Törende, FMV Işık Okulları’nda öğrenim gören, okul takımlarında ve çeşitli kulüplerde spor yapan, Türkiye ve İstanbul ölçeğinde dereceye girmiş 163 sporcu ve antrenöre başarı belgesi ve plaket verildi. FMV Işık Spor Kulüplerinin 80 başarılı sporcusu ve antrenörüne de plaket olmak üzere atletizm, basketbol, masa tenisi, voleybol, yüzme gibi branşlarda toplamda 243 sporcuya ödülleri takdim edildi.

Tören, FMV Erenköy Işık Okulları öğrencilerinden oluşan orkestranın canlı müzik performansıyla son buldu

11-01-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin