Arama sonuçları

İspanya'da 5 yaşından 18 yaşına kadar okul var

İspanya'da 5 yaşından 18 yaşına kadar okul var

İspanya’da yaz okullarına katılanlar aile yanında ya da okulların yurtlarında konaklayabiliyor. Aile yanında konaklayanlar hem İspanyolcalarını geliştirme hem de bu kültürü yakından tanıma fırsatı buluyor. İspanya’da yaz okulları ile ilgili sorularımızı Kare Eğitim Yurtdışı Direktörü Olcay Erten yanıtladı.

YAZ OKULLARI HANGİ YAޞLARI KAPSIYOR?

İspanya’da yaz okuluna katılım 5 yaşından itibaren başlıyor. 18 yaşına kadar bu okullara katılabiliyorsunuz.

OKULLARDA DİL EОİTİMİ NASIL VERİLİYOR?

İspanya yaz okullarında seviyeler genellikle A1-C1 arasındadır. Her seviyeden öğrencinin katılabileceği programlar bulunuyor. Hiç İspanyolca bilmeyen öğrencilerin katılabileceği programlar da vardır. Ancak bunlar için özel programlar ve tarihler bulunuyor.

SOSYAL ETKİNLİKLER VAR MI?

Yaz okullarının programları genellikle aktivitelidir. Öğrenciler İspanyolca derslerinin sonrasında değişik etkinliklere katılabilir. Ayrıca İspanya’nın önemli bölgelerine kültürel geziler de düzenlenir.

YAZ OKULLARI NE KADAR SÜRÜYOR?

Genellikle iki ile dört hafta arasında değişiyor.

ÜNİVERSİTELERDE YAZ OKULU VAR MI?

Evet var. Genellikle Türk öğrenciler üniversite kampuslarında düzenlenen yaz okullarını tercih ediyor.

HANGİ ŞžEHİRLERDEKİ YAZ OKULLARI TERCİH EDİLİYOR?

İspanya’da yaz okulları için en çok tercih edilen şehirler arasında Alicante , Barcelona, Cadiz, Granada, Madrid, Malaga, Marbella, Salamanca, Sevilla, Tenerife, Valencia sayılabilir. Bu şehirlerde özellikle haziran ağustos aylarında düzenlenen İspanyolca yaz okullarına katılan gençler iyi bir de tatil yapma fırsatı yakalar.

İSPANYA YAZ OKULU ÜCRETİ NEDİR?

2 hafta aile yanı konaklamalı ve haftada 20 ders İspanyolca eğitim alabileceğiniz her şey dahil yaz okulu programlarının ücreti 1100 Euro civarında. Bu ücret 3 haftalık programlarda yaklaşık 1550 Euro. Uçak bileti ve cep harçlığı bu ücrete dahil değil.

02-05-2015


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş