Arama sonuçları

İşte böyle mezun oldular

İşte böyle mezun oldular

Süleyman Demirel Üniversitesi'nde (SDÜ) düzenlenen törende mezun öğrenciler, mehteran eşliğinde geçiş yaptı.

Üniversitenin Doğu Yerleşkesindeki 19 Mayıs Öğrenci Meydanı'nda düzenlenen törende, Isparta Erenler Mehter Takımı'nın çaldığı marşlarla eşliğinde mezun öğrenciler ailelerin ve hocalarının önünden geçiş yaptı. 

Geçişin ardından törende konuşan SDÜ Rektörü Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı, üniversitenin 25'inci yılda yepyeni hayatlara ve görüntülere sahne olduğunu söyledi. 

Mezun olan öğrencilere seslenen Çarıkçı, şöyle konuştu:

"Hayatın içinde gerçekten dönüm noktası diyebileceğimiz önemli başlangıçlar vardır. Yürümeye ya da konuşmaya başladığınız gün önemlidir. İlkokula başladığınız gün önemlidir. Bir meslek edinmek için sıcak aile ortamından kopup gurbete çıktığınız ve üniversiteye adım attığınız gün önemlidir ama içerisinde acı tatlı yüzlerce hatıranın yer aldığı üniversite öğrenciliğinin ardından mezun olma noktasına geldiğiniz gün belki de en önemlisidir. Bugün işte o gündür. Bugün okul ortamındaki eğitimin sona erdiği ve hayatın başka bir yükünün omuzlarınıza yükleneceği, iş dünyasının büyülü atmosferinin rüyalarınıza girmeye başlayacağı bir gündür. "

Konuşmanın ardından mezunlar, keplerini fırlattı.

11-05-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş