Arama sonuçları

İsviçre’de 4 dilde de yaz okulu var

İsviçre’de 4 dilde de yaz okulu var

Eğitim ve yaşam standartlarının çok yüksek, suç oranlarının oldukça düşük olduğu, gelişmiş sağlık sistemi, sosyal ve kültürel hayatı ile kayak cenneti olarak da tercih edilen İsviçre’deki yaz okulları kış okulları gibi çok popüler. İsviçre’deki yaz okulları ile ilgili merak ettiğiniz soruların yanıtlarını Kare Eğitim Yurtdışı Direktörü Olcay Erten yanıtladı.

YAZ OKULLARI HANGİ DİLLERDE YAPILIYOR?

İsviçre, kozmopolit yapıya sahip olan bir ülke olarak öğrencilere farklı yabancı dillerde programlar sunuyor. Öğrenciler İsviçre’de Almanca, Fransızca ve İtalyanca dillerinin yanı sıra İngilizce eğitim de alabiliyor. Fakat Türk öğrenciler özellikle İngilizce eğitim veren yaz okullarını tercih ediyor.

HANGİ YAޞ GRUBU ÖОRENCİLER GİDEBİLİYOR?

İsviçre’de genellikle 6- 16 yaş grubu için Arosa, Lozan, Leysin, Cenevre gibi şehirlerde birçok farklı yaz okulu alternatifi bulunuyor. Öğrenciler bu programlarda hem dil eğitimi alıyor hem de sosyal ve sportif aktivitelere katılıyor.

YAZ OKULLARI OKUL KAMPUSLARINDA MI OLUYOR?

İngilizce yaz okulları özellikle Amerikan liselerinin kampuslarında oluyor. Genellikle 3-4 haftalık sürelerde yapılıyor.

KONAKLAMA NASIL SAОLANIYOR?

Konaklamalar çoğunlukla gidilen okulun yurtlarında yapılıyor. Öğrenciler kampusta 3 öğün yemek yiyebiliyor.

HAFTADA KAÇ SAAT DERS OLUYOR?

Genellikle haftalık ders saati 15 ile 20 saat arasında değişiyor. Bazı programlarda dil sınavları için seçmeli derslere katılmak da mümkün oluyor.

İSVİÇRE YAZ OKULU ÜCRETLERİ NEDİR?

İsviçre’de Lozan ve Montreux  şehirlerinde yoğunlaşan ve haftada 20 saat ders işlenen yaz okulları ücretleri yaklaşık 2 hafta için 2 bin 515 Frank, 3 hafta için 3 bin 665 Frank. Bu ücretin eğitim, konaklama, yemek, aktivite ve geziler dahil. Havaalanı karşılama ücreti, uçak bileti ve cep harçlığı ücret içinde değil.  Amerikan okullarında sunulan İngilizce yaz okullarının ücreti daha yüksek oluyor.

Fotoğraf: TASIS (The Amerikan School) in Swetzerland

14-05-2015


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş