Arama sonuçları

İTK çocuk koroları İspanya'dan iki derece ile döndü

İTK çocuk koroları İspanya'dan iki derece ile döndü

26-30 Nisan tarihleri arasında İspanya’nın Malaga şehrinde düzenlenen 3. Uluslararası Koro Festivalinde (3rd Canta en Primav-Era- Festival Coral Internacional) İzmir Özel Türk Koleji Çok Sesli Çocuk Koroları birincilik ve üçüncülük ile döndü.

8 ülkeden 28 koronun yer aldığı festivalde İzmir Özel Türk Koleji Bahattin Tatış Kampusu 24 kişilik çok sesli çocuk korosu ve Bornova Kampusu 15 kişilik çok sesli çocuk korosu ile yer aldı. Bahattin Tatış Kampusu Korosunun Danışman Öğretmenliğini Şebnem Çetinkaya ve Ezgi Öztürk yaparken Bornova Kampusu Korosunun Danışman Öğretmenliğini Murat Bozoğlu yaptı. Her iki kampusun performanslarına flüt ve piyano ile İTK Müzik Öğretmeni Teoman Gürses eşlik etti.

Malaga şehrinde tarihi Cervantes Tiyatro Salonunda gerçekleşen yarışmada sahne alan İTK Çok Sesli Çocuk Koroları performansları ile büyük beğeni topladı. Ülkemizi ve İzmir Özel Türk Koleji’ni temsil eden İTK’lı öğrencilerden oluşan Bahattin Tatış kampusu Çok Sesli Çocuk Korosu çocuk kategorisinde birinci olurken, Bornova kampusu Çok Sesli Çocuk Korosu ise üçüncü oldu.

 

04-05-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin