Arama sonuçları

İTÜ Lisesi’nde ilk dersi rektör verdi

İTÜ Lisesi’nde ilk dersi rektör verdi

 

İTÜ Lisesi’nde ilk dersi rektör verdi. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, İTÜ Ortaköy Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine ilk dersi verdi.

2019-2020 eğitim ve öğretim yılı başladı. Bu yıl ilk öğrencilerine kapılarını açan İTÜ Ortaköy Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle ders başı yaptı. İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, İTÜ’nün eğitim ve araştırma olanakları ile İTÜ Ortaköy MTAL’nin öğrencilere sunacağı olanakları anlattı.

İTÜ LİSESİ’NDE İLK DERSİ REKTÖR VERDİ

Karaca, şöyle dedi:

“Okulun eğitmen kadrosu, yabancı dil olanakları, ders içeriklerinin yeterliliği, sınav sistemlerine ve müfredata uygun olarak derslerin en verimli şekilde aktarılması önemli çok önemli kriterlerdir. Sizler artık İTÜ’lüsünüz. İTÜ’nün ilklerinden, bir tanesisiniz. Çok önemli bir ismi sırtınızda taşıyacaksınız. Sizlere İTÜ’nün birçok imkânı sunulacak. Sürprizlere açık bir eğitim dönemi sizi bekliyor. Sanat ve sporla ilgilenin.”

KONTENJANIMIZ DOLDU

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Prof. Dr. Kemal Varın Numanoğlu şöyle dedi: “Bakanlığımızca belirlenen Eğitimde 2023 Vizyonu çalışmaları kapsamında geleceğin meslekleri konusunda iş birliklerini geliştirme model mesleki eğitim kuruluşları oluşturma hedefleri konulmuştur. Bu hedefler doğrultusunda çıktığımız yolda İTÜ ile Mesleki ve Teknik Eğitim İş birliği protokolü imzalayarak İTÜ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini kurduk. Bakanlığımızca ortaöğretim seviyesinde üniversite ile iş birliği içerisinde yeni bir model olarak ilk defa gerçekleşen bir uygulamadır. Okulun açılışı ile ilgili ilk duyuruların yapıldığı andan itibaren gelen olumlu tepkilerden ne kadar doğru yolda olduğumuz bir kez daha ortaya çıktı. Öğrencilerimiz Bilişim teknolojileri, Elektrik-Elektronik Teknolojisi ve Denizcilik alanında açtığımız kontenjanları yüzde 100 doldurdu.

Mesleki ve teknik Anadolu Liselerinde yeni yönetim modelinin de başlangıcını oluşturan lisemizde İngilizce hazırlık sınıfı olacak ve dersler İTÜ Yabancı Diller Yüksekokulu koordinasyonunda verilecek. Üniversitemizin artırılmış sanal gerçeklik ile mesleki İngilizce öğretiminde çok önemli deneyimi olduğunu biliyoruz. Bu deneyimden ve gelişmiş laboratuvarlardan yararlanmak, Teknokent imkanlarını kullanabilmek, öğrenci ve öğretmenlerimizin İTÜ Teknokent ile iş birlikleri geliştirmeleri sağlamak okulumuzda verilecek eğitimi daha da güçlü hale getirecektir. Okul bittikten sonra mezunlarımızın Üniversitemiz ilgili bölümlerini kazanmaları durumunda yükseköğrenimleri boyunca İTÜ tarafından burs desteği sağlanacağını da sizlerle paylaşmak isterim. ”

 

10-09-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş